Астън Вила надделя над Лутън след голяма драма в края (ВИДЕО)

Бирмингамци бяха на косъм да загубят точки, но си поправиха грешките

Астън Вила спечели изключително инфарктна победа срещу Лутън в мач, в който на почивката изглежда всичко бе ясно, но нещата се обърнаха на 180 градуса през второто полувреме. Астън Вила направи силно първо полувреме, в което Оли Уотикнс вкара два гола, а Вила пропусна още няколко чисти голови възможности.

През втората част Лутън стегна и след две статични положения в рамките на 6 минути изравни, а головете вкараха Чонг и Морис. След това Лутън можеше и да направи пълен обрат, но в 89-ата минута две от смените на Унай Емери дадоха резултат – Муса Диаби центрира и Люка Дин отбеляза с глава да 3:2.

С тези 4 точки Астън Вила продължава да бъде в топ 4 на Висшата лига, а загубата остави Лутън на 4 точки под чертата за оцеляване.

Астън Вила направи страхотно първо полувреме, в което вкара 2 гола и пропусна още няколко чисти голови положения. Още в самото начало футболистите от Бирмингам имаха няколко добри шанса, а в 14-ата минута бе първият много сериозен. Джейкъб Рамци нанесе страхотен удар от границата на наказателното поле, но Томас Камински реагира превъзходно и попречи на топката да влезе в мрежата.

В 23-ата минута Оли Уоткинс се озова очи в очи с вратаря, стреля, но Камински отново внимаваше и успя да се справи и да избие в корнер.

Минута по-късно резултатът стана 0:1. Оли Уоткинс засече центрирането от ъглов удар и вкара топката в мрежата.

Само няколко минути по-късно Унай Емери бе принуден да направи придудителна смяна, след като Джейкъб Рамзи получи контузия, а на неговото място влезе Морган Роджърс.

В 32-ата минута Клеман Ленгле пропусна добра възможност, след като стреля с глава, но липсваше точност.

След още 3 минути игра Оли Уоткинс нанесе хубав удар, но уцели левия стълб на вратата.

В 38-ата минута Уоткинс все пак вкара топката в мрежта на Лутън за втори път, но първоначално бе маркирана засада. След прегледа с ВАР стана ясно, че позицията е редовна, а голът бе зачетен.

Минута преди почивката Морган Роджръс стреля от границата на наказателното поле, но Камински отново спаси.

В 66-ата минута Рийс Бърк стреля, но Емилиано Мартинес успя да се справи и да избие в ъглов удар. След неговото изпълнение се получи невъобразимо меле в наказателното поле, при което домакините стреляха общо 3 пъти, като последно Тахит Чонг мушна топката в мрежата на гостите.

Този гол даде допълнителен импус в играта на Лутън и в 72-ата минута домакините изравниха. След центриране на Алфи Даути от пряк свободен удар, Карлтън Морис стигна до топката на втора греда и я вкара в мрежата за 2:2.

Въпреки, че по подразбиране футболистите на Астън Вила трябваше да атакуват, домакините имаха няколко добри възможности. Само няколко минути след изравнителния гол Унай Емери направи 4 смени на куп.

В 89-ата минута двама от резервите комбинираха, за да се стигне до третия гол на Вила. Муса Диаби центрира на втора греда и Люка Дин с глава отбеляза в близкия на Камински ъгъл – 2:3.