2. - Българи в чужбина
  3. „Българският” Амкар изнесе урок на гранда ЦСКА (Москва) /видео/

„Българският” Амкар изнесе урок на гранда ЦСКА (Москва) /видео/

Георги Пеев и Захари Сираков с цял мач при успеха с 3:1

Захари Сираков и Георги Пеев изиграха пълни 90 минути при домакинския успех с 3:1 над гранда ЦСКА (Москва) в среща от втория кръг на руската Премиер лига. Успехът бе първи за Амкар за новата кампания, а ЦСКА записа първа загуба.

Алексей Рибко на два пъти и Никита Бурмистров в началните минути матираха „армейците”, за които се разписа Кейсуке Хонда. Японецът обаче изпорти дузпа в много важен момент в добавеното време на първата част при резултат 2:1 за Амкар. Играчите на ЦСКА се изнервиха и през втората част Сергей Игнашевич и героят за Русия на Евро 2012 Алан Дзагоев бяха изгонени с директни червени картони.

На стадион „Звезда” в Перм домакините взеха летящ старт. С първата си сносна атака те поведоха, след като Констатин Василиев центрира меко и Никита Бурмистров засече със засилка по диагонала с глава за 1:0.

ЦСКА контролираше средата на терена и отговорът не закъсня. След бърза триходова комбинация Дзагоев пусна за Цауна пред пеналта, той бе с гръб към вратата и хитро изведе с едно чукване Кейсуке Хонда зад защитата, а японецът бе безпогрешен за 1:1 в 13-ата минута.

Изглеждаше, че гостите владеят положението на терена, но не така мислеше Алексей Ребко, който донесе успеха на домакините.

Ребко първо се възползва от пас на Бурмистров за 2:1 в 19-ата минута, а в 41-ата пак матира Игор Акинфеев за 3:1.

ЦСКА получи дузпа в продължението на първата част, но Кейсуке Хонда се издъни от бялата точка.

През втората част нищо не вървеше по плана на гостите. Сергей Игнашевич получи директен червен картон след час игра, а пет минути преди края и Алан Дзагоев пое към съблекалните.

В таблицата Амкар и ЦСКА имат по 3 точки с по един успех и едно поражение.

В Турция: Мъри и Гьозтепе с нов успех в Суперлигата (ВИДЕО)