България се класира за полуфиналите на Европейското по баскетбол на колички

Националният отбор на България по баскетбол на колички се класира на полуфиналите на Европейското първенство за мъже в Дивизия C, което се провежда в Сараево. Тимът си гарантира място в топ 4 след категорична победа срещу Унгария със 77:21.

С успеха баскетболистите на Антонио Кулиандро завършват груповата фаза с баланс 2-1, а при успех на Чехия срещу Дания в последния мач, ще останат втори в крайното класиране. Дори и чехите да допуснат изненадваща загуба по-късно и да се получи тройна въртележка, България е с много добра точкова разлика в директните двубои и няма как да бъде изместена от първите две позиции.

Националите стартираха много силно мача с Унгария и след десет минути игра поведоха с 11:4. Те лимитираха съперника си едва до 2 точки през втората четвърт и на почивката дръпнаха с 31:6. След паузата разликата продължи да расте, като достигна и 56 точки в наша полза малко преди финалната сирена.

Българите допуснаха едва 5 грешки срещу 37 за съперника, откъдето вкараха близо половината си точки.

Георги Иванов завърши с 26 точки и 7 борби за успеха. Николай Ваклинов записа 24 точки, а Мартин Иванов е с 10 точки и 9 борби. В срещата не взе участие Антон Фиков.

Полуфиналите са в петък (22 септември), като от другата група напред продължават Португалия и Ирландия.