Балкан надви Черноморец в драма, навакса 17 точки пасив

Балкан прекъсна серията на Черноморец от 10 поредни победи. В изключително драматичен мач, изигран тази вечер в „Арена Ботевград“, баскетболистите на Петър Златанович надвиха своя съперник с 92:88. Те наваксаха пасив от 17 точки в хода на срещата и след много оспорвани последни минути, измъкнаха успеха.

Победата остави Балкан на второто място във временното класиране с баланс 18-7, а в следващия кръг гостува на ЯмболЧерноморец е с 16-10 и по програма почива.

Двубоят стартира с пропуски и от двата тима, но домакините все пак взеха леко предимство и поведоха с 8:3. Те обаче също изпитваха проблеми при стрелбата, най-вече от тройката, и правеха повече грешки, като след първата част Черноморец обърна за 16:13.

След сравнително равностойно начало на втория период баскетболистите на Васил Евтимов вкараха 10 безответни точки и се откъснаха с 34:25. Гостите играеха по-стабилно в подкошието и на почивката се откъснаха с 44:31. Балкан пък разчиташе основно на Мануел Суарес, вкарал повече от половината точки до момента – 17.

Два поредни коша на Мойен и Боянов направиха разликата 17 след подновяването на играта, като Балкан се разписа за първи път за това полувреме повече от три минути след началото му. Последваха обаче 8 поредни точки на Димитър Димитров, които върнаха отбора му в мача, но след две бързи лични нарушения за него и общо 4 до момента той трябваше да седне на пейката. Воден от Пол Джаксън обаче, Балкан намали и до 3, но преди последната част Черноморец отново бе напред - 64:59.

Подемът в играта на „зелените“ продължи и малко след началото на последната част обратът бе факт – 68:66 след тройка на Николай Грозев. Играта продължи кош за кош, а Черноморец разчиташе основно на Георги Боянов в тези минути, който сам вкара четири поредни тройки. Драмата продължи до последно, а 32 секунди преди края резултатът бе равен – 85:85. В следващата атака Павлин Иванов бе фаулиран на тройката, като показа здрави нерви и даде 3 аванс за отбора си при оставащи 14 секунди. Васил Евтимов очаквано взе прекъсване, а след него играта бе накъсана от нарушения. Първо Мойен застана на линията, но сбърка и двата пъти, а за разлика от него, Павлин Иванов увеличи за 90:85. Туту върна тройка, но нови точни наказателни удари на гарда на Балкан оформиха и крайния резултат.

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството