Балкан се измъчи, но надви Левски със 79:75

Балкан записа трудна победа срещу измъчвания от проблеми Левски в мач от първенството на НБЛ. На старта на 13-ия кръг шампионите надвиха "сините" със 79:75, като макар да водеха през повечето време, до последно победителят не бе ясен. Загубата бе осма поредна за тима на Тити Папазов.

В този двубой извън групата за „зелените“ заради лек проблем остана Мартин Сотиров. За „сините“ отново не игра Лъчезар Димитров, който обаче взе участие в загрявката, а повторен дебют за тях направи Зейн Ноулс. Двубоят бе първи за тима след напускането на Алън Арнет и Джон Флорвиъс, които преминаха в Рилски спортист.

След този двубой Балкан е с баланс 8-5, а в последния кръг за 2023 година гостува на Черно море Тича. Левски е с 4-9 и му предстои домакинство на Берое.

Гостите вкараха първите 5 точки в мача, но бързо отборът на Петър Златанович отвърна със серия от 8:0 и излезе напред в резултата. Двубоят продължи много равностойно, а след десет минути игра Балкан имаше минимален аванс при 22:21.

Двата тима поддържаха близка дистанция и през втория период. Домакините се възползваха от повечето грешки на съперника си, но пък правеха много пропуски от далечно разстояние и не успяваха да поведат с повече от 6 точки, а почивката дойде при 45:41 в тяхна полза. Силно за тях се включи Майки Диксън, вкарал всичките си 10 точки само в тази част, с колкото на полувремето бе и Зейн Ноулс за опонента.

Балкан водеше през цялата трета четвърт и макар на няколко пъти баскетболистите на Димитър Ангелов да бяха близо до обрат, преди решителния период те изоставаха с 61:68.

По-малко от пет минути преди края „зелените“ дръпнаха със 79:66 – най-голямата разлика до момента в мача. Левски обаче не се предаде и 72 секунди преди края се доближи само на 6 – 73:79 след дълъг период без кош за съперника. Златанович очаквано взе прекъсване, след което последваха пропуски от тройката и от двете страни, а часовникът вече работеше в полза на Балкан, който спечели мача.

Николай Грозев бе най-резултатен за успеха с 15 точки, с 14 и 8 асистенции е Майки ДиксънЗа съперника с 16 точки са Димитър Маринчешки (9 борби) и Зейн Ноулс.

Собствениците на Бостън Селтикс продават отбора?

Бостън Баскетбол Партнърс искат да продадат всички акции до 2028г.