Йордан Минчев и Павлин Иванов със силен мач за ФИБА Къп (ВИДЕО)

Сибиу със загуба у дома

Българските национали Йордан Минчев и Павлин Иванов изиграха силен мач, но техния тим Сибиу (Румъния) започна със загуба участието си в европейския клубен турнир по баскетбол ФИБА Къп.

В среща от група "Б" тимът на родните баскетболисти инкасира поражение у дома от Каледония Гладиаторс (Шотландия) с 68:80 (14:15, 9:26, 26:14, 19:25) точки.

Минчев започна като титуляр и за малко повече от 27 минути игра направи "дабъл-дабъл" от 11 точки и 11 борби. Павлин Иванов вкара 10 точки за около 26 минути на паркета.

Моня Прат и Кайл Аднам реализираха по 14 точки за Сибиу. За победителите, а и в мача най-много отбеляза Патрик Уилъм - 24. На 25-и октомври Сибиу гостува на испанския Билбао Баскет.

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството