3. Звезда допусна домакинска загуба от Барселона в Евролигата

Звезда допусна домакинска загуба от Барселона в Евролигата

Монако надви Виртус Болоня

Сръбският Цървена звезда загуби домакинството си срещу испанския Барселона с 94:98 (25:26, 22:18, 19:19, 18:21, 10:14) след продължение в изключително интересен двубой от четвъртия кръг в баскетболната Евролига за мъже.

Звезда, чийто екип носи българският национал Коди Милър-Макинтайър, обаче остава начело във временното класиране, въпреки допуснатото първо поражение за сезона. Белградският гранд е с актив 3-1, колкото имат още четири тима – Барселона, Монако, Жалгирис и Фенербахе.

Съставът на Барселона, който записа трети пореден успех в турнира и общо 12-и пореден срещу този съперник, изоставаше с 44:47 на почивката и с 63:66 след 30 минути игра. Кевин Пънтър изведе гостите напред с тройка за 84:82 при оставащи 9 секунди от редовното време, а Яко Дос Сантос изравни за Цървена звезда – 84:84 и прати мача в продължение. При оставащи минути и половина отново имаше равенство – 93:93, но отново Пънтър имаше ключова роля за крайния успех на испанския отбор.

Американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър се отчете със 7 точки, 3 борби и 2 асистенции за 18 минути на терена за домакините, а най-резултатен за Звезда бе Яго Дос Сантос с 23 точки.

За Барселона Кевин Пънтър завърши с 26 точки, 3 асистенции и 4 откраднати топки.

В други срещи от четвъртия кръг на Евролигата АСВЕЛ Лион-Вильорбан надигра испанския Баскония със 76:69 (20:12, 18:14, 15:28, 23:15) като домакин във Франция, а тимът на Монако също записа домакински успех над италианския Виртус Болоня със 1011:85 (20:24, 26:23, 25:17, 30:21).

АСВЕЛ и Баскония вече имат еднакъв актив от по две победи и две загуби. Гостите водеха с 54:53 след третата четвърт, но с по-силна последна част френският отбор се наложи.

За АСВЕЛ се отличи Тео Маледон с 25 точки, 6 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки, докато за Баскония Чима Монеке допринесе с 18 точки, 8 борби и 4 асистенции.

Съставът на Монако заема трета позиция във временното класиране с актив 3-1, а Виртус Болоня продължава без победа от началото на сезона.

Спартак (Пл) с първа победа за сезона в НБЛ, надви Миньор

Спартак Плевен се наложи над Миньор 2015 (Перник) с 89:75 (17:16, 22:20, 29:18, 21:21) като домакин в зала „Балканстрой“ в двубой от третия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Везенков и Олимпиакос с втора загуба за сезона в Евролигата (ВИДЕО)

Анадолу Ефес спечели с 2 точки разлика

ОБЗОР: Академик и Спартак с победи в НБЛ (ВИДЕО)