3. Ботев обърна Локомотив в инфарктно дерби на "Васил Левски" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев обърна Локомотив в инфарктно дерби на "Васил Левски" (ВИДЕО+СНИМКИ)

С голове на Хамза и Цветков в края "канарчетата" спечелиха битката за Пловдив

Отборът на Ботев (Пловдив) обърна Локомотив от 0:1 до 2:1 след инфарктен край с два гола след 80-ата минута. "Канарчетата" спечелиха битката за Пловдив, въпреки че двубоят се игра на националния стадион "Васил Левски" в столицата.

Така Ботев започна с победа първия плейофен кръг в "А" група и спечели важни три точки в битката за място в зона Европа. След като изоставаше с 0:1 до 83-тата минута, Ботев отбеляза два гола в рамките на само пет минути и взе победата. Здравко Лазаров даде аванс на "черно-белите", но с голове на Хамза и Иван Цветков "канарчетата" грабнаха успеха.

Първото полувреме не предложи много интересни ситуации. Ботев (Пд) контролираше нещата в по-голямата част от първите 45 минути. Още във втората минута Мариян Огнянов се оказа на добра позиция, но ударът му попадна право в ръцете на Господинов.

Малко по-късно Хамза получи удобна възможност да стреля, но Александър Тунчев с шпагат блокира опасния му удар. В края на полувремето Мартин Камбуров изпусна най-чистото положение за Локомотив. След добро двойно подаване с Йордан Тодоров, нападателят не успя да засече по най-добрия начин центрирането на бранителя и не застраши по никакъв начин Стаховяк.

Второто полувреме започна малко по-силно за Ботев, но с напредването на времето Локомотив поизравни играта и при първото си по-опасно положение поведе. Мартин Камбуров изведе по прекрасен начин Здравко Лазаров. Капитанът на Локомотив изпревари двама бранители на Ботев и с прехвърли падналия ниско долу Стаховяк.

Ботев (Пловдив) бе изправен пред втора поредна загуба в рамките на само няколко дни, след като загуби от Левски с 1:3 за Купата на България. Започнаха да се чуват и викове "Оставка" от бултрасите към Мъри Стоилов.

И в рамките на само пет минути "канарчетата обърнаха резултата. В 83-тата минута Куртеан центрира страхотно в наказателното поле на Локомотив. Юнес Хамза засече топката с глава и остави безпомощен Господинов.

Три минути преди края на редовните 90 Иван Цветков направи 2:1. Алесандру Куртеан се отчете с нова асистенция. Румънецът центрира от свободен удар, Йордан Господинов увисна и Цветков без проблеми с глава прати топката в опразнената врата.

След последния съдийски сигнал отново станахме свидетели на грозни сцени. Вандер Виейра и Аласан Н'Дайе се псречкаха, побутаха се, прехвърчаха и плюнки, за което най-вероятно ще бъдат и наказани от БФС.

Така Ботев запазва шансовете си за влизане в зона Европа. "Канарчетата" остават на четвъртата позиция с 49 точки, на пет зад третия ЦСКА. Локо (Пд) остава четвърти с 45.