Ботев Пд гони първа победа от шести опит

Превю за мача с Крумовград

Ботев Пловдив ще се опита да вземе първа победа през сезона срещу Крумовград в ранния неделен двубой от шестия кръг в efbet Лига. Срещата на стадион „Христо Ботев“ стартира в 19:00 часа и ще може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT. Мачът може да проследите и с NOVSPORT.COM.

„Канарчетата“ записаха две равни и три загуби под ръководството на новия треньор Станислав Генчев в първите си пет двубоя и все очаква първия си успех под негово ръководство. Заговори се дори за оставка на младия специалист.

Генчев няма да може да разчита на Джеймс Ето’о, който получи червен картон при поражението срещу Хебър в Пазарджик в миналия кръг. Добрата новина пък е, че Антонио Перера се завръща след наказание.

През седмицата Ботев привлече бившия капитан на националния отбор Ивелин Попов, който разтрогна договора си с Левски. С опита си той трябва да помогне на отбора да излезе от тежката ситуация и да окаже подкрепление в атака на единствения голмайстор на тима през този сезон – Мартин Секулич. Хърватинът е отбелязал единствените две попадения за „жълто-черните“ до момента през кампанията.

В събота вечерта пък се състоя среща между собственика Антон Зингаревич и феновете на тима, като над два часа бяха обсъждани проблемите на клуба, а сред привържениците имаше и разнобой. Една част от тях не искат Тодор Неделев да се връща на „Колежа“, а другата – да.

Дебютантът в елита Крумовград може да се похвали с две страхотни победи - срещу шампиона Лудогорец и бронзовия медалист от последния сезон ЦСКА 1948. Тимът обаче загуби другите си три мача. При успех днес обаче тимът може да завърши кръга в Топ 6.

Това ще бъде четвърти мач в шест кръга за тима в Пловдив, след като именно тук домакинства отборът на Неманя Миланович, който ще разчита на оптимален състав, след като няма кадрови проблеми.