Ботев Пд "катастрофира" в контролата срещу Крумовград

Новакът в елита победи с 4:2 при неофициалния дебют на Душан Керкез при "канарчетата"

Ботев Пловдив загуби от Крумовград в контролна среща. На собствения си стадион „Христо Ботев“ “канарчетата” отстъпиха с 2:4 на „жълто-сините“.

Двубоят бе дебютен за новия наставник на пловдивчани Душан Керкез, както и за Антоан Конте. Както вече стана ясно, новата звезда на “жълто-черните” изтърпява петгодишна условна присъда за побой, която изтича на 26 януари 2026 година. Мачът се проведе в 4 полувремена от по 30 минути.

Ботев поведе в 19-ата минута. Центриране в наказателното поле на Реда Рабей намери новото попълнение на тима Антоан Конте, който отбеляза с глава.

След половин час игра “канарчетата” удвоиха аванса си с гол на Антоан Бароан.

Само 5 минути по-късно Китан Василев се разписа за гостите, правейки резултата 2:1.

В последните две части от по 30 минути Крумовград стигна до 3 безответни попадения, а по този начин и до победата с 4:2.