3. Ботев се изложи здраво срещу 11-ия във втория ешелон на Русия (СНИМКИ)

Ботев се изложи здраво срещу 11-ия във втория ешелон на Русия (СНИМКИ)

"Канарчетата" паднаха с 1:2 от Енисей, с две дузпи не можаха да изкопчат дори равен, защото Вандер пропиля едната

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от втородивизионния руски Енисей в кипърското градче Паралимни. 11-ият в руската Първа дивизия вкара и двата гола през първата част, а след почивката Вандер Виейра пропусна и дузпа, за да направи деня още по-лош за „канарчетата”. В добавеното време Хамза вкара само почетен гол за Ботев от втора дузпа.

Георги Сърмов и Феребори Доре пропуснаха контролата заради контузии. Така Ботев още няма победа във втория лагер след 0:0 срещу Заглебие в неделя.

Ботев се оказа изоставащ още в 16-ата минута. Галаш получи извеждащ пас отляво, Адам Стаховяк излезе да го спре, но Галаш стреля точно покрай него за 1:0.

Вандер накара руския вратар да избива опасен удар, а при последвалия корнер Анисе прати с глава в аут.

9 минути преди паузата Енисей удвои след груба грешка на Адам Стаховяк. Полският страж първо се пребори с крака за лошо върната към него топка, но при опита му за изчистване ритна право в краката на Иванов, който се разписа за 2:0 на празна врата.

Хамза стреля в аут, а Йордан Христов накара вратаря на Енисей да спасява от втори опит в началото на втората част.

В 68-ата минута Анисе спечели дузпа за пловдивчани, но вратарят Плотников спаси удара на Вандер в ъгъла.

Иван Цветков и Луис Педро замениха Ромарио и Вандер след пропуснатата дузпа, като Ромарио Кортзорг с много атрактивна ножица прати в аут при добър пробив на Педро.

Дълбоко в добавеното време Хамза спечели втора дузпа за Ботев и сам успя да намали от бялата точка за крайното 1:2 с първия си гол за "канарчетата".

Ботев Пловдив - Енисей 1:2