3. Ботев спечели 97-ото градското дерби с Локомотив и изравни баланса (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чунчуков блесна с гол и асистенция, Иван Цветков не пропусна в 100-ия си мач в "А" група

Ботев спечели 97-ото издание на пловдивското дерби с Локомотив след 2:0 на базата на „жълто-черните” в квартал „Коматево”. Пред около 3700 зрители, 200 от които фенове на гостите, изпъкна Цветелин Чунчуков, който вкара един гол и направи впечатляваща асистенция за втория, дело на обичайния заподозрян Иван Цветков.

Локомотив създаде най-чистото си положение в последните пет минути, докато Ботев удари и греда чрез резервата Горан Галешич.

С успеха, който е 35-и в градското дерби, Ботев изравни баланса в мачовете между двата тима за първенство. А Локомотив, който през цялото време изглеждаше като обречен, не успя да вкара гол в 6-ти пореден мач в „А” група.

Двата отбора започнаха напрегнати предвид заряда на дербито. Локомотив предпочете да действа по-прибрано в първите минути и да преотстъпи инициативата. Но Ботев беше припрян в действията си. Постепенно „смърфовете” изнесоха играта в по-предни позиции. И точно тогава, когато имаха претенции за дузпа за задържане на Васев срещу Карагарен в наказателното поле, получиха гол. В ответната атака Лъчезар Балтанов се озова на чиста позиция в наказателното поле, шутира, но изненадващият избор на Неделчо Матушев – Божидар Стойчев, се справи. На добавката обаче Цветелин Чунчуков реализира с атрактивен удар от въздуха.

Иначе Стаховяк сбърка още в първата минута, но локомотивци не успяха да отправят шут, който да достигне вратата. В последната третина на първата част играта загрубя и съдията раздаде 3 жълти картона за груби влизания.

Като цяло двубоят не блестеше кой знае колко. Напрежението явно предопредели по-постната продукция до почивката. Дори опитните Иван Цветков и Мартин Камбуров имаха брак в действията си.

Ботев започна значително по-добре второто полувреме и вкара втори гол в 56-ата минута, като с основна заслуга беше авторът на първото попадение Цветелин Чунчуков. Мощен удар на Данчо Христов се оказа прекалено труден за вратаря Божидар Стойчев, който се опита директно да я хване. Чунчуков притича и открадна неуловената топка, за да я сервира на Иван Цветков пред голлинията. В 100-ия си мач в „А” група нападателят нямаше как да сбърка – 2:0.

Локомотив се хвърли в атака, но бързо се отказа, докато Ботев пропусна още две добри възможности – чрез Колев и Балтанов, докато резервата Галешич удари греда.

ОЩЕ СНИМКИ С РАДОСТТА НА ЖЪЛТО-ЧЕРНИТЕ И ВИЛИ ВУЦОВ ВИЖТЕ ТУК!

12 0 Хасково 9 1 1 7 5:19 -14 4
НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо