3. Черно море се приближи на 3 точки от първата шестица

Черно море се приближи на 3 точки от първата шестица

Два бързи гола през първото полувреме осигуриха заслужена победа над Ботев

Черно море постигна важна победа 2:1 срещу съперника от първата половина Ботев в похода си към първата шестица. С два гола за две минути през първата част „моряците” сломиха „канарчетата”. Автори на попаденията бяха Матиа Курьор и Тодор Паланков. Ботев успя да намали през второто полувреме чрез великолепно изпълнение на свободен удар отстрана на Мариян Огнянов, но заслужено сведе глава на „Тича” и остана само с една победа като гост този сезон – над аутсайдера Хасково.

С успеха Черно море остана на 8-ото място с 18 точки, но стопи разликата с Ботев на 3 точки.

Черно море натисна мощно в първите десет минути, но Ботев и техният вратар Стаховяк удържаха. Въпреки че гостите изнесоха играта по-напред, получиха два бързи гола между 21-ата и 23-ата минута. Първо, след центриране от корнер Стаховяк боксира пред наказателното поле, откъдето Курьор посрещна от воле и топката попадна в долния десен ъгъл на вратата на Ботев. 2:0 направи Тодор Паланков. Иван Коконов бе оставен на стрелкова позиция, след удара му топката рикошира във футболист на Ботев и попадна в непокрития Тодор Паланков, който от 10-12 метра, оставен сам срещу Адам Стаховяк, увеличи преднината на домакините.

Треньорът на Ботев Вили Вуцов трябваше да извършва и принудителна смяна. Пламен Николов, който беше под въпрос преди мача, напусна терена в 29-ата минута, като на негово място се появи бившият „моряк” Росен Колев.

„Канарчетата” застрашиха вратата на Черно море със силен шут на Филипов, който мина над напречната греда. Иначе те вдигнаха темпото преди почивката, но безрезултатно.

На почивката Цветелин Чунчуков замени Иван Цветков. Именно Чунчуков опита удар от 20 метра в 48-ата минута, топката се отклони от защитник и прелетя над напречната греда.

Стаховяк спаси Ботев от получаването на трети гол в 54-ата минута, когато Коконов бе изведен сам срещу вратаря. Футболистът на Черно море обаче стреля слабо и стражът спаси.

Ботев намали в 62-ата минута, когато с прецизно изпълнение Мариян Огнянов отправи страхотен удар, който премина над стената и влезе в мрежата на Пиргов за 1:2.

Резервата Симеон Райков прехвърли вратаря Стаховяк в 68-ата минута и Курьор само трябваше да чукне с глава, но Росен Колев, който също бе станал от пейката, изчисти от голлинията.

До края нямаше чисти положения, като Ботев се опитваше всячески да изравни. Дори Стаховяк влезе в пеналтерията на Черно море в добавеното време, но и той не успя да помогне в атака.