3. Черноморец разгроми Локомотив на "Българска армия" и задълбочи кризата при "железничарите" (видео+снимки)

"Акулите" спечелиха с 4:0 насред София

Отборът на Черноморец разгроми като гост  Локо София с 4:0 в мач от 14-ия кръг на „А” група.

Попаденията за „акулите” на отчайващо празния стадион „Българска армия” отбелязаха Анеси в 11-ата и 41-ата минута, Хайри в 34-ата и Жужу, който се разписа от дузпа десет минути преди края.

Гостите започнаха по-активно срещата, но първата по-сериозна възможност пред двете врати се откри пред Преслав Йорданов, който остана очи в очи със Стоян Колев, но от удобна позиция стреля покрай лявата греда.

Постепенно обаче „акулите” наложиха своето превъзходство и в 11-ата минута Анеси Абел откри резултата, след като се завъртя с топката в наказателното поле и със силен шут по земя не остави шансове на Валентин Галев.

В следващите минути резултатът можеше да набъбне след няколко груби грешки в отбраната на домакините, от които обаче бургазлии не успяха да се възползват.

Все пак в редиците на Локомотив най-активен бе Димитър Телкийски, който на няколко пъти пробиваше отляво, но не срещна подкрепа от съотборниците си.

Слабата игра на „железничарите” даде своето логично отражение и доведе до класически резултат в полза на Черноморец още до почивката. Първо в 34-ата минута Енис Хайри засече с крак центриране на Асис от пряк свободен удар, а в 41-ата Анеси отбеляза второто си попадение в мача, засичайки с глава центриране на Траян Дянков.

Домакините започнаха по-настървено втората част и показаха желание да променят негативния резултат. Веднага след почивката обаче непростими пропуски направиха Преслав Йорданов и Димитър Телкийски, които не намериха целта с удари от близко разстояние.

„Червено-черните” владееха повече топката през второто полувреме, но с бързите си контраатаки „акулите” на няколко пъти напомниха за себе си и можеха да стигнат до четвърти гол.

Това се случи десет минути преди края на редовното време, когато Атанас Атанасов спъна Жужу в наказателното поле на Локомотив и главният съдия Антон Генов не се поколеба да посочи бялата точка. Потърпевшият футболист сам се нагърби с изпълнението и хладнокръвно отбеляза за 4:0.

По този начин Черноморец си върна третата позиция в класирането с актив от 30 точки, докато Локомотив остана на 11-а позиция с 12 пункта, само на 2 над зоната с изпадащи отбори.