3. Две от две за Кокала на "Лаута", шампионите преклониха глава пред Локомотив (снимки)

"Черно-белите" се наложиха с 2:1 над Литекс

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Литекс с 2:1 в мач от последния за есенния полусезон 15-и кръг на „А” група. „Черно-белите” откриха резултата чрез Сержиньо в самия край на първата част, а в 75-ата минута Базил де Карвальо удвои. Минути преди края на двубоя обаче Светослав Тодоров намали от дузпа.

Домакините започнаха по-активно срещата и притиснаха своя съперник в неговата половина. „Смърфовете”, които играеха без опитния Здравко Лазаров обаче не успяха да създадат опасни положения в началните минути пред вратата, пазена от Александров. Сред най-активните на терена за Локомотив бяха Карвальо и Сержиньо, които се отчетоха с няколко добри пробиви по крилата.

От своя страна ловчанлии също погледнаха към противниковата врата, но защитата в „черно-бяло” се справи с набезите на Момчил Цветанов и Мирасема.

Последва период от десетина минути, в който не се случи нищо интересно пред двете врати и игровите действия се развиваха главно в средата на терена. Това обаче бе затишие пред буря, тъй като в 43-ата минута удар на Карвальо по диагонала премина на педя от лявата греда, а в самия край на първата част Сержиньо откри резултата с изключително красиво попадение.

Базил де Карвальо центрира отдясно в наказателното поле, където Пламен Николов се размина с топката и тя попадна в краката на Сержиньо, който преодоля Христо Янев и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл с удар от границата на пеналтерията.

Втората част започна с натиск на гостите от Ловеч, които бяха пределно мотивирани да изравнят резултата. Още в самото начало капитанът Светльо Тодоров пропусна да отбележи от няколко метра, след като получи перфектно подаване от Том, но стреля право в Ставрев.

Малко по-късно „оранжевите” имаха претенции за дузпа след като Тодоров изведе Том сам срещу вратаря на „смърфовете” и бразилецът се строполи на тревата. Главният рефер Станислав Тодоров обаче прецени, че Том е играл симулативно и му показа жълт картон.

В опит да увеличи нападателната си мощ Атанас Джамбазки замени Момчил Цветанов с Деян Джерманович, но вместо това в следващите минути остротата в атаката на ловчанлии се притъпи.

От  това се възползваха домакините, които в 75-ата минута удвоиха резултата. При едно центриране на Даксон от корнер, защитата на шампионите изпусна Базил де Карвальо, който се разписа от границата на вратарското поле.

Завършекът на мача обаче бе още по-интересен след като в последната 90-а минута Илия Миланов бе спънат в наказателното поле на домакините от Валери Георгиев и този път реферът посочи бялата точка. Светослав Тодоров отбеляза хладнокръвно, пращайки топката в долния ляв ъгъл, но гостите нямаха сили и време за повече от почетно попадение.

По този начин Емил Велев продължава без загуба престоя си на „Лаута”, записвайки втори успех откакто пое тима на Локомотив. С тази победа „черно-белите” се изкачват на пета позиция с актив от 27 точки, докато Литекс се смъква на седмо място с 25 пункта.
Започна изграждането на най-модерния стадион в България (ВИДЕО)

Първите дейности около строежа на „Армията“ вече са факт

Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна

„Трябва да изплуваме от тинята“

Караманджуков: Здравето на децата е на първо място

"Спортът е изключително важно нещо"

Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври