3. Левски открадна точка от Ловеч (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски открадна точка от Ловеч (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Оранжевите" остават единственият отбор без загуба в първенството

Отборите на Литекс и Левски завършиха наравно 1:1 на градския стадион в Ловеч. "Сините" откриха резултата с гол от дузпа на Гари Родригес, а в ответната атака Джордан оформи крайния резултат.

През първото полувреме действията се прехвърляха бързо от едната до другата врата, но липсваха реално чистите голови положения.

Още във втората минута „сините“ имаха претенции за дузпа. Цветан Генков се измъкваше зад отбранта на Литекс и навлизаше в наказателното поле, когато след съприкосновение с Бодуров нападателят на Левски се строполи на земята. Въпреки исканията за 11-метров наказателен удар, реферът на срещата си замълча.

В 15-ата минута хубав удар на Александър Цветков мина покрай дясната греда на Пламен Илиев, а Левски отговори с диагонален удар на Гари Родригес, който също не намери очертанията на противниковата врата.

Домакините продължиха с опитите да застрашат вратата на „сините“ с удари от дистанция. Джазула също тества реакциите на Пламен Илиев, но ударът му нямаше нужната сила, за да затрудни стража на гостите.

Три минути след подновяването на играта Попов пусна хубава топка към Джордан, той я пропусна за Ваюши, който стреля, но ударът му бе твърде слаб, за да затрудни Пламен Илиев.

В 50-ата минута Николай Бодуров изпусна Стефан Велев зад гърба си, опита се да го догони и с шпагат да избие топката от краката му, но не успя и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Гари Родригес пое отговорността за изпълнението му и не сбърка от бялата точка.
Само три минути по-късно обаче Литекс изравни. Джордан получи добра топка на границата на наказателното поле, успя да се обърне и с много красив удар прати топката към вратата на Пламен Илиев, тя се удари в дясната греда на младия вратар и попадна в мрежата на „сините“.

В 60-ата минута феновете на стадиона станаха свидетели на комична ситуация. Дълъг пас бе пуснат към Гари Родригес, Илко Пиргов излезе, но полузащитникът на Левски стигна пръв до топата, вратата на „оранжевите“ бе опразнена, но футболистите на Славиша Йоканович не съумяха да отправят точен удар към нея.

В 71-вата минута се разигра много интересна ситуация. Футболистите на Литекс претендираха, че топката е напуснала очертанията на терена и претендираха за тъч в своя полза, едно от децата, които подават топката излезе и подаде кълбото към един от футболистите на домакините. Реферът не знаеше какво да прави в ситуацията и накрая отсъди странично хвърляне за „оранжевите“. След това отсъждане треньорът на „сините“ едва не нахлу на терена, за да поиска обяснение от съдията за това му необосновано действие.

Три минути по-късно Цветков центрира в наказателното поле на Левски, бранителите в синьо се разминаха с топката, тя стигна до Ваюши, който стреля,  но покрай вратата на Илиев.

В самия край на двубоя Литекс имаше възможност да отбележи победно попадение. Миро Манолов пусна топката надясно към Джордан, той се опита да му я върне, но липсваше точност в паса му и ударът на Манолов не се получи.

След този двубой Литекс остава на третата позиция с 11 точки и все още е единственият отбор без загуба в първенството, докато тимът на Славиша Йоканович е осми с едва пет точки след пет изиграни кръга.