Левски с втора загуба в Турция, пак "обръщачка"(ВИДЕО)

Олександрия стигна до успех с 2:1

Левски загуби и втората си контрола по време на лагера си в Турция, след като отстъпи с 1:2 на украинския Олександрия. Единственият гол за „сините“ в срещата отбеляза Рикардиньо от дузпа през първото полувреме. Левски отново претърпя поражение, след като допусна обрат във втора поредна контрола.

Пламен Андреев допусна груба грешка в 8-ата минута, като се засуети и позволи топката да му бъде отнета от Андрий Кулаков. След това футболист на Олександрия се опита да прехвърли Андреев, който все пак се намеси и спаси.

Пет минути по-късно Уелтон направи добра солова атака. Той проби по левия фланг, навлезе навътре и стреля, но над напречната греда в аут.

Патрик-Габриел Галчев стреля от фал в 19-ата минута, но неточно в аут.

Левски вкара гол в 31-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Цунами центрира в наказателното поле на Олександрия, където Рикардиньо бе изпуснат и отблизо вкара топката във вратата на Никита Шевченко, но бе маркирана засада на нападателя.

Съдията свири дузпа за Левски в 38-ата минута за нарушение на Евгени Смирний срещу Келиан ван дер Каап. Ван дер Каап бе препънат от Смирний.

Рикардиньо реализира дузпата в 39-ата минута, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Никита Шевченко, а "сините" поведоха с 1:0.

Олександрия успя да изравни резултата в 45-ата минута. Артьом Шулянский получи хубав извеждащ пас и с отсечен удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Пламен Андреев.

В 50-ата минута Уелтон отне топката на централния кръг от играч на Олександрия. След това бразилецът напредна на скорост, стигна до наказателното поле, нагласи си топката на десния крак и стреля ниско към долния десен ъгъл на вратата на украинския тим, но стражът плонжира и спаси.

Седем минути по-късно Олександрия изпълни ъглов удар, като Цунами изчисти с глава, а играч на украинците нанесе опасен удар по тревата от сериозна дистанция, който летеше към левия ъгъл на Андреев, но вратарят успя да избие в нов ъглов удар.

Олександрия направи пълен обрат в мача в 62-ата минута. Украинският отбор направи пробив по десния фланг, след което топката бе центрирана в наказателното поле на "сините", където Денис Костишин бе изпуснат от Патрик-Габриел Галчев и отблизо вкара във вратата на Пламен Андреев.

В 71-ата минута Илиян Стефанов стреля от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря на Олександрия.

Четири минути по-късно Костишин бе изпуснат от Кристиан Димитров и Михалев, след което засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата на Николай Михайлов.

Николай Михайлов направи много добро спасяване в 84-ата минута. След ново центриране в наказателното поле на Левски, играч на Олександрия бе изпуснат от Кристиан Димитров и Любенов и отблизо стреля с глава, но Михайлов успя да се намеси и да избие в корнер.

В 89-ата минута последва много опасен удар към вратата на Николай Михайлов, но той имаше късмет, че топката премина на сантиметри встрани от десния му страничен стълб.

Левски можеше да изравни резултата в 90-ата минута. Преслав Бачев отправи много хубав удар, но вратарят на Олександрия успя да реагира и да избие топката в корнер.

Левски - Олександрия 1:2
1:0 Рикардиньо 39(дузпа)
1:1 Артьом Шулянский 45
1:2 Денис Костишин 62

Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Хосе Кордоба, Цунами (К), Келиан ван дер Каап, Асен Митков, Дарлан, Асими Фадига, Марин Петков, Уелтън, Рикардиньо