3. Литекс удави ЦСКА секунди преди края

Литекс удави ЦСКА секунди преди края

Герасим Заков вкара за 1:0 във втората минута на добавеното време

Литекс излъга ЦСКА с 1:0 на старта на А група. Герасим Заков отбеляза победния гол за ловчанлии в продължението на мача, секунди преди неговия край. Дербито в Ловеч мина под знака на проблемите в двата тима, а срещата по никакъв начин не приличаше на зрелищните двубои, които тези два отбора са играли през годините. Литекс обаче бе по-добрият отбор и заслужи трите точки. Феновете в Ловеч трябваше да чакат заключителните секунди, за да видят гола на победата.

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов изтърпяваше наказание от края на миналия сезон и не бе на пейката в Ловеч. Вместо него мачът водеше Анатоли Нанков.

Литекс бе по-добрият отбор пред 3 000 фенове на Градския стадион в Ловеч, но не успя да реализира гол. За ЦСКА това бе първи мач в А група след наказанието, което не позволи на „червените” да картотекират новите си летни попълнения.

„Оранжевите” на Христо Стоичков, който от седмици е спряган за нов президент на ЦСКА, имаха преимуществото в началните минути, докато гостите приеха играта в своята половина.

Галин Иванов първи се озова на чиста позиция, ала реши да покаже излишна техника и опитният капитан на ЦСКА Тодор Янчев успя да изчисти.

Герасим Заков пропиля най-доброто положение за гол през първата част. „Червените” защита го остави абсолютно сам, най-добрият на терена Георги Миланов веднага пусна за него, но нападателят стреля от няколко метра в аут до гредата на Благой Макенджиев.

В края на полувремето Антон Карачанаков атрактивно стреля от много голяма дистанция в ръцете на Илко Пиргов и това беше всичко за ЦСКА в атакуващ план през първата част.

Карачанаков опита още веднъж от огромно разстояние да стори нещо опасно. Пиргов пак внимаваше и не позволи изненада.

Малко преди да изтече час игра агитката на ЦСКА спря мача за няколко минути. „Червените” фенове хвърлиха куп факли към терена и гъст дим покри стадиона в Ловеч. Рефер №1 в листата на БФС Станислав Тодоров спря двубоя, докато димната завеса се вдигне.

ЦСКА запълни групата за мача с юноши и изглежда ремито влизаше в плановете на тима за сезона. До 1 септември „армейците” ще играят без новите си попълнения.

Те обаче имаха своя шанс да си тръгнат с три точки от Ловеч. Килиъ нШеридън сякаш не бе на терена в този мач, но се отчете с най-големия пропуск.

Ирландецът беше изведен зад защитата на Литекс, излезе очи в очи с Пиргов, финтира го неумело, но мина все пак с топката за да вратаря и докато се чуди как да нанесе удар Николай Бодуров притича и изби топката.

ЦСКА плати скъпо за този пропуск в продължението на мача. Резервата Момчил Цветанов открадна кълбото от изморения Тодор Янчев, стигна аутлинията и центрира успоредно за Герасим Заков, а от метър пред вратата нападателят нямаше как да сбърка и донесе трите точки за „оранжевите”.

Литекс тръгна с победа и три точки, а ЦСКА остава без актив след първия кръг.