3. Локо (Пловдив) победи ЦСКА в контрола (+ВИДЕО)

Локо (Пловдив) победи ЦСКА в контрола (+ВИДЕО)

Груби грешки в отбрана провалиха "червените"

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 2:1 в закрита за феновете контролна среща, играна на стадион „Българска армия”.

Двата тима не се победиха в срещата от 3-ия кръг на „А” група, когато завършиха наравно 0:0, но този път "смърфовете" се поздравиха с успеха, макар и в приятелски мач. Атанас Курдов откри резултата в 36-ата минута, а Валери Георгиев удвои в 61-ата. „Червените” намалиха в 78-ата след автогол на бранител на Локомотив. Двубоят бе изгледан на живо от босовете на "армейците" Димитър Борисов и Иво Иванов.

Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов използва два различни състава през двете полувремена, като след почивката на терена останаха единствено Анисе, Краучнов и Тенгариня.

След равностойни начални минути, „червените” постепенно взеха надмощие и владееха изцяло инициативата до края на първата част. Домакините обаче не съумяха да се възползват от превъзходството си преди почивката, след като пропуски пред вратата на пловдивчани направиха Тенгариня, Платини, Крачунов и Сержиньо.

От своя страна „смърфовете” отправиха първия си точен удар в очертанията на вратата, пазена от Томаш Черни едва в 35-ата минута, когато Димо Атанасов стреля по диагонала от петнайсетина метра, но стражът на „червените” се намеси подобаващо и изби в корнер.

Именно след центрирането от ъгловия удар обаче Атанас Курдов остана непокрит в наказателното поле и с глава откри резултата в полза на Локомотив.

След почивката двамата наставници направиха множество смени в съставите си. Играта на ЦСКА определено не спореше през втората част, като най-много проблеми „червените” имаха в отбрана.

Все пак отлична възможност да изравни резултата пропиля Тодор Янчев в 48-ата минута, когато от десетина метра разтресе дясната греда. След рикошета в страничния стълб топката се върна в Тасио, който веднага стреля от точката на дузпата, но Господинов успя да избие с крак.

В 61-ата минута „черно-белите” удвоиха преднината си след изключително груба грешка на Тенгариня,който бе останал последен в отбрана за ЦСКА, но се препъна и подари топката на Валери Георгиев, а след това за него не бе проблем да преодолее резервата Макенджиев.

Домакините все пак успяха да върнат едно попадение в 78-ата минута, когато след хубав пробив на Анисе отляво и прострелно центриране успоредно на голлинията, бранител на Локомотив си отбеляза нелеп автогол, засичайки топката в собствената си врата.