3. Малко не достигна на България U16 за зрелищно равенство със Сърбия

Малко не достигна на България U16 за зрелищно равенство със Сърбия

Юношеският национален отбор на България до 16 г. допусна загуба с 2:3 от връстниците си от Сърбия във втория приятелски мач, който се игра между двата отбора в Национална футболна база “Бояна”. Възпитаниците на Тодор Симов бяха на път да сътворят истински подвиг, след като изоставаха с 3 гола, но успяха да се върнат в срещата с 2 попадения. Освен тях “лъвчетата”, които заслужаваха поне равенство в този двубой, пропуснаха и още куп добри възможности, но късметът не бе на тяхна страна.

Иначе гостите от Сърбия поведоха с попадения на Костов, Дамянович и Маравич, но българската селекция съумя да се окопити и да прати два пъти топката в мрежата на гостите. Точни за “лъвчетата” бяха Горянов в 54-ата минута минута и Василев в 70-ата минута.

В първата контролна среща между двата отбора, играна отново в НФБ “Бояна” преди два дни, България отстъпи с 2:4, въпреки че водеше с 2:0 след час игра.

Съставът на България: 12. Иван Кехайов (46 – 23. Антони Николов), 2. Кристиан Гиздев (46 – 6. Валери Владимиров), 3. Стоян Лазаров, 18. Сашо Грънчаров (81 – 22. Даниел Ръжданов), 14. Николай Любомиров, 17. Самуил Мечев (65 – 11. Димитър Урумов), 19. Димитър Мрънков (46 – 9. Васил Василев), 7. Радослав Караманов (к) (81 – 4. Мартин Портарски), 8. Димитър Челебиев (71 – 20. Радостин Стоилов), 10. Кристиян Горянов (71 – 21. Венислав Михайлов), 13. Никола Генчев (65 – 15. Илиан Гатински)

Селекционер: Тодор Симов

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3