3. Младите лъвчета с теоретичен шанс за Евро 2012

Младите лъвчета с теоретичен шанс за Евро 2012

Футболните ни национали до 17 години победиха Молдова с 2:0 в последен мач от група 8 на квалификациите за Евро 2012

Футболните национали до 17 години записаха първа победа в квалификациите за Евро 2012.

В третата последна среща от група 8, лъвчетата ни надделяха над тима на Молдова с 2:0.

И двете попадения за България паднаха през втората част. Първо в 54-ата минута юношата на Левски Стивън Петков откри резултата, а пет минути по-късно младият футболист на Литекс и капитан на националите до 17 години Никола Колев удвои преднината.

Успехът е първи за момчетата на Александър Димитров, след поражението от Грузия с 2:3 в първия мач и нулевото равенство със Швеция. По този начин младите надежди на България събират актив от 4 точки, което ги нарежда на трета позиция в група 8.

Ето и съставът на България: 1. Георги Китанов, 2. Денислав Мицаков, 3. Любомир Илиев, 6. Александър Василев (47' Димитър Маймунков), 7. Стивън Петков (62' Серкан Юсеин), 8. Никола Колев (к), 9. Георги Минчев (78' Милчо Ангелов), 10. Станислав Дрянов, 14. Михаел Орачев, 16. Мики Орачен, 17. Петър Чобанов

Както е известно за следващата фаза на квалификациите се класират първите два отбора от всяка група, както и двата трети с най-добри показатели.

В следващият елитен кръг, който ще се проведе през пролетта, двадесетте и осем класирали се отбора ще играят в седем групи от по четири отбора. Победителите в групите се класират за финалите, заедно с отбора домакин от Словения.

Във финалната фаза през месец май 2012 отборите ще бъдат разпределени в две групи по четири отбора, като първите два се класират за полуфиналите.

До момента са изиграни мачовете в две от общо 13-е квалификационните групи. Дали нашите юноши до 17 години ще се класират за следващата фаза като трети най-добър тим, ще стане ясно в началото на ноември, когато ще бъдат изиграни всички квалификации.