3. ЦСКА и Ботев (Пловдив) ще защитават европейските си амбиции на „Армията”

ЦСКА и Ботев (Пловдив) ще защитават европейските си амбиции на „Армията”

Мачът стартира в 19:30 часа, двата тима с множество кадрови проблеми

ЦСКА и Ботев излизат тази вечер в последен мач от кръга в А група. Евентуална победа на червените би затвърдила игровият им възход през пролетта и ще отвори добри перспективи пред отбора преди последните мачове плейофната фаза на първенството.

В лагера на армейците настроението е приповдигнато и отборът е настроен да търси положителна развръзка на мача още през първото полувреме. ЦСКА е единственият отбор в Европа, който е в серия от 8 поредни нулеви равенства на полувремето. Този път 31-кратните шампиони ще опитат да вкарат ранен гол, който да им осигури психологическо предимство.

"Наистина сме в серия от 8 официални мача, в които не можем да отбележим до почивката. Крайно време е да променим това", коментираха вчера в Борисовата градина.

Ботев има два пътя към Европа. Единият през турнира за купата и другият през първенството. Канарчетата имат реални шансове да завършат в челната тройка, но това минава през най-малко точка срещу ЦСКА тази вечер. Загубят ли, жълто-черните ще се сбогуват с надеждите си за медал в шампионата. Едно нещо може да се прогнозира с голяма степен на сигурност - Ботев ще играе днес по много по-различен начин, отколкото при гостуванията си на Левски през този сезон.

Извън сметките на Стойчо Младенов ще останат контузеният Валентин Илиев и наказаният Неманя Милисавлевич. Техните заместници са ясни - Крачунов ще действа вместо капитана в центъра на отбраната, а Мартин Петров ще замени сърбина по лявото крило. Както вече съобщихме, Валентин Илиев ще пропусне и мачовете с Локо Пд и Левски. Тони Силва пък отново ще остане на пейката. Пред Младенов обаче има още един проблем Омар Косоко е с болки в ахилеса и неговото участие в стартовия състав не е съвсем сигурно. Бенинецът с френски паспорт се готви с отбора, но от клуба ще се съобразят с неговото здравословно състояние и може да му дадат почивка. Като негов заместник би могъл да действа Гуидо ди Вани, а другата опция е Гъргоров да бъде на върха на атаката, а зад него да действа Иван Маркович.
Младенов ще заложи на Стивън Сънди в средата на халфовата линия. Нигериецът се представи отлично срещу Аитекс (1:0) и това ще остави Тодор Янчев на пейката. Така Сънди и Чочев ще са в средата на халфовата линия, а Гъргоров ще играе зад нападателя, при положение че с Косоко всичко е наред и той започне срещата. Мартин Петров започва като титуляр по единия фланг на атаката, а по другия отново ще се разчита на Иван Стоянов.

В Ботев също има кадрови проблеми. Сърмов със сигурност е аут от сметките. Очаква се Стоилов да избере по-дефанзивен начин на игра за срещата с ЦСКА. Наставникът на канарчетата може да заложи отново на 4-4-2, при което Анисе и Иршак ще са в средата, Вандер - отляво, а Куртеан - отдясно. Хамза и Доре пък ще си партнират в атака. От всички тях обаче ще се иска да помагат активно в дефанзивен план. Пред Стоилов има още един проблем - Веселин Минев е под въпрос, но според наставника бранителят ще е на линия за срещата. При евентуално негово отсъствие Христов ще застане отляво на защитата, а Филип Филипов - отдясно. Сърджан Лукин пък се завръща в игра след наказание и ще си партнира със Спрокел в ядрото на ариергарда.

Ботев ще опита да предложи футбол с минимализирани рискове, повече владеене на топката и постепенни атаки. Основният акцент в игровите действия обаче ще падне на отбранителните действия. Стоилов ще настоява от всички офанзивни футболисти да пресират и да помагат много в защитен план.

Мачът ЦСКА – Ботев (Пловдив) стартира в 19:30 часа и ще бъде излъчван пряко от ТВ7.

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА