3. ЦСКА нанесе първа загуба на плах Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА нанесе първа загуба на плах Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" биха с 1:0 на "Армията" с гол на Чочев

Отборът на ЦСКА нанесе първа загуба на тима на Литекс за новия сезон, след като днес го надигра с минималното 1:0. Срещата се игра на стадион "Българска армия" пред около 6 хиляди зрители и бе от програмата на 9-ия кръг на родната "А" група.

Единственото попадение в срещата бе дело на Ивайло Чочев още в 11-ата минута. Като цяло обаче двубоят не бе особено атрактивен и чистите голови положения бяха рядкост.

Мачът започна с по-активна игра на "армейците" и спасяване на Евгени Александров след удар на Марсиньо от фаул. Гостите от Ловеч отговориха с хубава атака по десния фланг, която обаче завърши неточен изстрел на Славчев.

Така дойде 11-ата минута, когато "червените" съумяха да излязат напред в резултата. Тогава Марсиньо центрира от корнер, Попов продължи с глава към далечната греда, където Чочев засече с крак за 1:0.

След гола "оранжевите" се оживиха в предни позиции и Джазула получи пред наказателното поле и опита шут с левия крак, но не намери добре кълбото и то излезе в аут. В 21-ата минута Апостол Попов можеше да покачи на 2:0, засичайки с глава центриране от фаул, ала не успя да уцели вратата.

В 28-ата минута пък Литекс пропусна най-чистата си възможност за първата част, след като Ваюши навлезе мощно отляво в пеналта, първият му удар от малък ъгъл бе блокиран, след което той извади топката около точката на дузпата, където непокритият Джордан с левия крак я прати високо над вратата.

След това положение оборотите понамаляха, а двата тима се захапаха в центъра на терена. Зачестиха и грешните подавания, но до края на полувремето нови голове нямаше и така ЦСКА и Литекс се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "армейците".

Втората част бе далеч по-скучна, като в началото "оранжевите" започнага по-активно, но така и не успяваха да създадат чисто голово положение пред Черни.

В 52-ата минута Гъргоров стреля опасно с левия крак, а Бодуров изчисти в корнер. 120 секунди по-късно Славчев получи на изгодна позиция, ала и неговият изстрел не бе прецизен.

Още тук някъде интересните ситуации привършиха, а до края на мача се запомниха единствено няколко безобидни разбърквания пред двамата вратари.

Като цяло темпото също не бе високо, а действията се водеха предимно в центъра на терена, а грешките идваха при завършващия пас. Смените в двата отбора не промениха кой знае колко случващото се на терена и така ЦСКА спечели дербито с Литекс с 1:0.

След успеха "армейците" излязоха на 5-о място във временното класиране с актив от 14 точки. Гостите от Ловеч пък са 3-и с 16.