3. ЦСКА подчини Ботев (Пловдив) в здрав мач на “Армията” (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА подчини Ботев (Пловдив) в здрав мач на “Армията” (ВИДЕО+СНИМКИ)

“Армейците” се наложиха с 2:0, Хамза нацели гредата

ЦСКА постигна важен успех над Ботев (Пловдив) в дербито от 32-ия кръг на А група. “Червените” изиграха силно второ полувреме и се поздравиха с успех с 2:0 над “канарчетата”, които така и не успяха да намерят себе си на стадион “Българска армия”. Така момчетата на Стойчо Младенов направиха сериозна крачка към участие в европейските клубни турнири.

Герои за “армейците” станаха Омар Косоко и Иван Стоянов. В последните минути на срещата късметът също ги покри, след като Юнес Хамза удари горна греда.

31-кратните шампиони на България станаха трети с 61 точки, колкото имат и Литекс. Ботев е четвърти с 54. В следващия кръг „канарчетата“ почиват, докато ЦСКА гостува на другия пловдивски тим Локомотив.

Двата отбора знаеха какъв е залогът в този двубой и заради това не предприемаха рискове през първата част. Преобладаваха предимно здравите единоборства в средата на терена. Все пак малко по-активният отбор на беше този на домакините. Почти всички атаки на “армейците” минаваха по лефия фланг, където действаше опитният Мартин Петров. Омар Косоко също направи силно първо полувреме. На няколко пъти той навлезе опасно в назакателното поле, но бранителите в жълто-черни екипи се справиха със ситуациите.

Като цяло гостите от Пловидв разчитаха предимно на контраатаки, като за първите 45 минути Райс МБоли нямаше почти никаква работа. Куртеан отправи един удар по земя, но алжириският нацинал без никакви затруднения улови.

В 30-ата минута се стигна до любопитна ситуация. Тогава Иван Стоянов бе изведен много добре в пеналта на “канарчетата”. Там Филип Филипов направи шпагат и предотврати опасността, но при контакта със Стоянов от лагера на “червените” изразиха претенции за наказателен удар. Главният съдия Никола Попов остана безмълвен, преценявайки, че Филипов е играл с топката.

До края на полувремето ЦСКА продължи да атакува, залагайки на центрирания и от време на време атаки през центъра, но до нищо опасно пред Стаховяк не се стигна. Борбата в центърна за първа топка продължи да е основен акцент на случващото се на терена.

Втората част футболистите на продължиха да играят по-активно и само след пет минути логичното се случи. “Армейците” поведоха в резултата след добра атака. Мартин Петров и Косоко комбинираха, ветеранът отправи майсторско центриране, което бе засечено от Косоко с глава и не остава никакви шансове на Стаховяк. Серджан Лукин изпусна да покрие “червения” нападател и плати скъпо за това.

След това старши треньорът Младенов направи две смени, с които изведе Петров и Косоко. Последният напусна терена на “Армията” куцайки.

Домакините продължиха да играят със самочувствие и да атакуват, но по-трудно стигаха до чисти ситуации. Като че ли с изваждането на Косоко остротата в “червеното” нападение намаля. Въпреки това “армецийте” продължиха да контролират ситуацията в мача. Играчите се групираха добре от фаза защита към атака и обратното. Рядко оставаха празни пространства за “жълто-черните”. Които така и не успяха да намерят верния път към  вратата на МБоли. Вратарят на ЦСКА през по-голямата част от полувремето гледаше мача отблизо.

Той видя от близо как Юнес Хамза разтресе горната греда минута преди края на редовното време. Ботев направиха много добра атака, която завърши с мощен удар на тунизийския национал, но за щастие на “червените” право в напречния стълб.

Иван Стоянов сложи край на спора с втори гол в 93-ата минута. “Армейците” организираха бърза атака след колективна грешка на гостите, той се откъсна и отправи снаряд към Стаховяк, който нищо не можа да направи.

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА