Възраждане 2020 докосва титла след разгром над Септември

Отборът на Възраждане 2020 (родени 2010 година) докосва титлата в първенството за Деца "Б" на ЗС на БФС в София. Това стана след разгромна победа с 6:1 над единствения си конкурент за върха Септември II. Преди дербито разликата между двата отбора бе само една точка, но сега "възражданци" се откъснаха с 4 на върха при три оставащи кръга до края на сезона.

Воденият от бившия халф на Левски Саша Симонович отор започна ударно мача и поведе в резултата още в първата минута с гол на капитана Велян Колев. До края на първото полувреме Възраждане 2020 вкара още два гола чрез Колев и Мартин Миладинов, в края вторият отбор на Септември върна едно попадение.

Веднага след почивката Велян Колев оформи хеттрика си с чудесен удар в горния ъгъл на вратата за 4:1 и интригата на практика приключи. До края на мача Мартин Брейчев и отново Колев оформиха крайното 6:1.

"Всички деца дадоха максимума от себе си и логично победихме един много добър отбор. Радвам се, че виждам израстването на нашите малки таланти, които полагат огромен труд по време на тренировките. Щастлив съм, че нашият клуб Възраждане 2020 се развива постоянно и вървим уверено напред", заяви след мача Саша Симонович, който има гол във вратата на Ливърпул за Купата на УЕФА със "синята" фланелка.

Другият воден от Симонович тим на родените през 2009 година футболисти разгроми с 11:0 аутсайдера в групата на Деца "А" Обеля 1945. По два гола вкараха Мартин Гиздавски, Сава Фурнигов, Александър Спиров и Павел Тодоров, а по един добавиха Борис Костадинов, Енис Манушев и Кристиян Киров.

Пез изминалия уикенд Възраждане 2020 записа нова победа в първенството на Футбол 7 (родени 2013 година) с 6:1 над Бароко. Набор 2014 игра силно, но загуби с 1:2 от Септември, а талантите от 2015 година направиха 2:2 с Орловец (Кокаляне) на Футбол 5.