3. Всичко свърши, Англия ни се подигра в София и ни остави пред телевизорите за Евро 2012 (видео+снимки)

30 хиляди на „Васил Левски” останаха огорчени при 0:3 от Рууни и компания в 102-ия мач на Стилиян Петров с националната фланелка

Националният ни отбор по футбол приключи за пореден път по безславен начин квалификации за голям форум, след като днес падна лошо с 0:3 от Англия и така загуби дори теоретични шансове за класиране за европейското първенство в Украйна и Полша другото лято. Срещата се игра на стадион „Васил Левски” и бе от програмата на квалификационна група “G”.

Оптимизмът, който бе обхванал страната ни в последните няколко дни, накара 30 хиляди фенове да заемат местата си на националния стадион, но за пореден път привържениците на „лъвовете” си тръгнаха разочаровани след последния съдийски сигнал.

Дебют с националната фланелка за България направи нападателят на Черно море – Георги Божилов, който се появи като резерва през втората част. Иначе Кейхил изведе гостите напред в резултата в 13-ата минута, а Рууни добави още две попадения в 22-ата и 45-ата.

Това бе 102-и мач с екипа на "трикольорите" за Стилиян Петров, с което той изравни постижението на Борислав Михайлов за най-много изиграни срещи за България.

Двубоят пък започна с ентусиазирана игра на нашите, които натиснаха съперника си в началните минути, а Мартин Петров опита късмета си от далечна дистанция, но прати топката над вратата на Джо Харт.

Така се стигна до 13-ата минута, когато Гарет Бари центрира меко в наказателното поле, където Кейхил овладя на гърди и преодоля Николай Михайлов за 1:0.

След гола „трите лъва” тотално овладяха инициативата, а в 19-ата минута Мартин Петров можеше да изравни, ала ударът му по диагонала премина покрай вратата на Англия.

Дойде и 22-ата минута, когато всички български надежди угаснаха, след като Даунинг центрира от корнер в пеналта, където нисичкият Рууни удвои преднината на "трите лъва" с глава.

След това попадение гостите свалиха оборотите, но продължиха да владеят изцяло положението на терена. В даденото от съдията продължение
Уолкът проби мощно през центъра и намери Йънг на дясното крило, който центрира по земя за непокрития Рууни и 3:0 за Англия.

Втората част премина под почти тренировъчно темпо, след като „трите лъва” излязоха просто, за да доиграят докрай двубоя. Все пак в 55-ата минута Стилиян Петров можеше да вкара почетно попадение, след като засече с глава центриране от корнер, но Харт бе на място и спаси.

В ответната атака Уолкът проби по десния фланг и центрира към далечната греда, където Даунинг игра с глава, ала кълбото срещна лявата греда на Николай Михайлов. В продължението на нападението Скот Паркър навлезе в пеналта и шутира с десния крак, но стражът на България спаси.

След това положение темпото на мача спадна още повече, а до края за България се запомни само силен удар на Ивелин Попов, който излезе в аут.

От своя страна гостите можеха да покачат на 4:0 в 75-ата минута, когато Рууни изведе Уолкът сам срещу Михайлов, но ударът на крилото излезе в аут. В самия край на мача, в 88-ата минута Милнър центрира остро отдясно за Рууни, който се размина с хеттрика си само за няколко сантиметра.

До края на двубоя обаче, зрителите на „Васил Левски” не видяха повече попадения и така Англия победи България с 3:0 и излезе начело във временното класиране на група „
G” с актив от 14 точки, на 3 пред 2-ия Черна гора. „Трикольорите” пък са 4-и с 5 пункта, колкото има и Швейцария, но нашите са с мач повече от „кръстоносците”.