3. За последно в Кипър: Тунизийски нападател донесе победата на Ботев (ВИДЕО)

За последно в Кипър: Тунизийски нападател донесе победата на Ботев (ВИДЕО)

“Канарчетата” победиха Мика с 2:1, Юнес Хамза вкара и двата гола

Новото попъление в отбора на Ботев (Пловдив) Юнес Хамза донесе победата на “канарчетата” в последната контролна среща в Кипър. “Жълто-черните” се наложиха с 2:1, въпреки че изоставаха с 0:1 след края на първото полувреме.Тунизийският нападател стана автор и на двата гола.

Така отборът на Ботев завърши подготовката си в Кипър с трета поредна победа, а точно днес тимът направи и приятен подарък на рожденика Станимир Стоилов.

Срещата започна диманично и първата сериозна възможност за откриване на резултата бе пред арменския тим. Джереми Джон шутира силно, но стражът на Ботев Стаховяк успя да избие. Последваха силни минути за “канарчетата”, като Минев и Иршак пропиляха изгодни положения. При удара на Иршак топката бе изчистена от голлинията.

След това темпото на игра поспадна и като цяло срещата стана равностойна. В самия край на полувремето обаче Джон се възползва от грешка в защитата на българите, засече центриране с глава и откри резултата.

През втората част грейна звездата на дошлия от Петролул (Плоещ) Юнес Хамза. Нападателят възстанови равенството само две минути след подновяването на играта.

Отново той бе точен три минути преди края на срещата. По-рано дори Хамза бе в центъра на сериозна опасност за Мика, но пропусна.

Тази победа бе трета поредна за “канарчетата” в Кипър. Откриването на сезона в А група предстои, като момчетата на Мъри Стоилов ще имат нелеката задача да се изправят срещу Лудогорец.

БОТЕВ (ПД) - МИКА 2:1