3. Здрав Черно море се оказа непреодолим и за Ботев (Пловдив) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Здрав Черно море се оказа непреодолим и за Ботев (Пловдив) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Две греди и куп пропуски, “канарчетата” с нова грешна стъпка в А група

Черно море постигна трето поредно равенство в плейофната фаза на А група. Този път Ботев Пловдив не успя да преодолее “моряците” като домакин. Срещата завърши 1:1, а мачът ще се запомни с огромния брой пропуски на “канарчетата”, които до последно висяха на морската врата.

Феребори Доре откри в 18-ата минута, а Георги Божилов изравни в 23-ата. Румънецът Александру Куртеан нацепи две греди - през първото и второто полувремена.

Така, Ботев остава на четвъртото място с 50 точки, а Черно море се измести шестото с 46. В следващия кръг “жълто-черните” гостуват на шамиопна на България Лудогорец.

Срещата започна в доста умерено темпо и докамините не наложиха очаквания първоначале натиск. Двата отбора лесно губиха топката точно пред противниковите наказателни полета, а здравите единоборства преобладаваха. Първият удар в двубоя бе отправен от Доре, който, въпреки техниката, не успя да намери очертанията на вратата. Постепенно “канарчетата” вдигнаха оборотите и атаките пред вратата на Китанов зачестиха. Много активно се вкюлчиха Куртеан, Минев и Анисе, които създадоха тревоги на варненските бранители. Въпреки това те играха със самочувствие и със задружни усилия се справяха с опасностите.

Така се стигна до 18-ата минута, когато именно снанжият нападател на Ботев Доре откри резултата. Куртеан центрира от ъглов удар, където Доре надскочи всички и с удар с глава не остави никакви шансове на Китанов. Малко след това тунизийският нападател Юнес Хамза имаше възможност да направи преднината на своите по-комфортна, но ударът му премина много близо до горната греда.

Ботев намалиха темпото, което, заедно с пропуските, беше наказано в 23-ата минута. Тогава възпитаниците на Георги Иванов направиха бърза контраатака като по учебник, която “жълто-черните” просто изгледаха отблизо. Мишо Венков и Божилов комбинираха много добре, като накрая нападателят с елегантен удар по земя остави Стаховяк безпомощен.

След изравняването на резултата отново последваха спокойни минути на терена в Коматево. Бавни и постепенни атаки, които не затрудниха нито едната защита, нито другата. Най-чистата възможност за ново попадение се откри пред Куртеан. Той стреля много силно от границата на наказателното поле, но топката се отби от дясната греда. Като цяло повечето атаки на Ботев преминаха през зоната на Станчев, който не се представи особено убедително и дори си изкара жълт картон.

През второто полувреме отборът на Ботев Пловдив бе много по-активният, момчетата на Станимир Стоилов играха с много по-голямо постоянство и създадоха куп положения пред вратата на Китанов. Още веднага след подновяването на играта пред Хамза се откри добра възможност. Той направи опит за задна ножица, но стреля твърде неточно.

“Канарчетата” силно пресираха “моряците” и на моменти играха само в тяхната половина. Куртеан в 56-ата минута отново нацели гредата с много силен удар от движение. Голмайсторът Доре също пропусна няколко положения - в наказателното поле бранителите действаха много трудно срещу него. Гостите от Варна изцяло се бяха приблали в половината си и разчитаха само на противникови грешки и бързи контраатаки.

Точно след една такава домакините настръхнаха в 69-ата минута. Тогава Бакари се откъсна сам срещу Стаховяк и шутиро силно, но право в главата на стража. Това беше най-чистото положение за варненци през втората част.

Домакините доминираха до края на срещата, без никакъв резултат обаче. “Канарчетата” се опитваха да отбележат втори гол след изсипани топки в наказаелното поле. Опитният Иван Цветков получи шанс за изява, но неговото влизане не остана с нещо, което ще се запомни. “Моряците” се браниха умело и стъжниха още повече живота на пловдивските нападатели.

В заключителните минути на срещата Бергонси задържа в наказателното поле Доре, голмайстор падна, но главният съдия не посочи точката да дузпа, въпреки бурните протести. До последно домакините търсиха гола и не спряха да атакуват, но желаното попадение така и е падна.

Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври