2. Ботев (Пд)
  3. Берое U21 измъкна победата от Ботев в края

Берое U21 измъкна победата от Ботев в края

Георги Динков донесе успеха на заралии в края

Младежката формация на „Берое“ успя да измъкне победата от „Ботев“ (Пловдив) след попадение в предпоследната минута на редовното време, дело на Георги Динков. Двубоят бе от XIII кръг на Елитното първенство до 21 години и се игра днес на изкуственото игрище над стадион „Берое“ при лоши метеорологични условия.

В 3-ата минута Михаил Михайлов сгреши при изчистване и топката попадна в Станислав Дрянов, който пробва прехвърлящ удар от далечна дистанция, но бе неточен.

Пет минути по-късно Серкан Юсеин центрира отдясно в малкия пеналт, където обаче Михаил Михайлов бе перфектно пласиран и улови кълбото.

В 10-ата минута при късо изпълнение на ъглов удар на Димитър Трайков топката бе върната към играча с номер 88, който центрира в наказателното поле, но стражът на гостите хвана кълбото необезпокояван.

В 20-ата минута Серкан Юсеин стреля от дъгата на наказателното поле, но прати топката високо над вратата, пазена от Михаил Михайлов.

Седем минути след това Георги Динков стреля от ъгъла на наказателното поле, но Мартин Димитров боксира. Топката попадна в Станислав Костов, но осмицата на „Берое“ бе неточен, пращайки кълбото встрани от рамката на вратата.

В 29-ата минута центрирана от ъглов удар топка попадна в Емил Камберов, който нанесе удар от ъгъла на пеналта, но бе неточен.

Шест минути по-късно добра акция от страна на гостите, преминала през Серкан Юсеин и Станислав Дрянов, завърши с удар на Боримир Карамфилов от близка дистанция, но Михаил Михайлов блокира.

Георги Динков пробва късмета с диагонален изстрел от 24 метра в 41-ата минута, но топката напусна терена в аут.

В последната минута на първото полувреме Валентин Томов стреля от пряк свободен удар, заложен на 23 метра от рамката на вратата, но бе неточен.

Три минути след подновяването на играта отново той се нагърби с изпълнението на фаул вдясно от целта, но не успя да намери рамката на вратата.

В 54-ата минута Боримир Карамфилов стреля от малък ъгъл, но топката срещна външната част на мрежата на вратата, пазена от Михаил Михайлов.

Секунди по-късно отново той пробва късмета си с изстрел от дъгата на наказателното поле, но прати топката високо над целта.

В 58-ата минута Станислав Дрянов центрира отдясно в наказателното поле, но добрата намеса на Михаил Михайлов предотврати опасност пред неговата врата.

След точно час игра Димитър Трайков центрира от пряк свободен удар в малкия пеналт, където обаче Мартин Димитров боксира преди играч на домакините да играе с кълбото.

В 69-ата минута след страхотен пробив на Станислав Костов през центъра на терена Георги Динков бе намерен по левия фланг, но ударът му бе отразен от стража на гостите.

Седем минути след това Станислав Дрянов стреля от дъгата на пеналта, но топката премина високо над рамката на вратата.

В 81-ата минута Кирил Личев комбинира с намиращия се на десния фланг Емин Ахмед, който центрира в малкия пеналт, където най-добре пласиран бе Станислав Костов, но той не успя да засече топката по най-добрия начин и отбраната на „Ботев“ бързо изчисти.

Четири минути по-късно Кирил Личев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където куп от играчи се размина с топката преди тя да напусне терена в аут.

В предпоследната 89-ата минута Кирил Личев изпълни пряк свободен удар, пращайки топката в наказателното поле, където Пламен Тенев отклони кълбото към намиращия се на отсрещния фланг Георги Динков. Той стреля в движение и въпреки усилията на стража на „Ботев“ да избие топката, тя попадна във вратата за 1:0.

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо