2. Ботев (Пд)
  3. Ботев изпусна Заглебие в мач без голове, Мъри заложи на всички нови (СНИМКИ)

Ботев изпусна Заглебие в мач без голове, Мъри заложи на всички нови (СНИМКИ)

Хамза и Доре водеха атаката, но Иван Цветков влезе като резерва и създаде най-добрите положения пред Ботев

Ботев (Пловдив) изпусна полския Заглебие (Любин) и направи 0:0 в първата си проверка от втория зимен лагер в Кипър.

Мъри Стоилов заложи като титуляри всички нови попълнения от Румъния. Доре и Хамза водеха атаката, Куртеан действаше на десния фланг, а Бенга и Лучин започнаха в защита. За Заглебие цял мач игра Павел Виданов, както и бившият бранител на Ботев – Елведин Джинич.

Пропуски на Огнянов и Куртеан белязаха началото, а през целия мач силен вятър пречеше на футболистите да играят нормално.

Хамза имаше претенции за дузпа в 35-ата минута, когато негово центриране срещна ръката на съперник, но съдията не посочи бялата точка.
Ботев търсеше повече гола и след почивката, а Заглебие изпусна да поведе, когато Спрокел блокира шут на Квек.

Иван Цветков влезе на смяна и за малко да даде чудесен извеждащ пас за Хамза, но защитник пресече в последните момент. Пак Иван Цветков пропусна и най-добрата голова ситуация в мача – той насочи добре с глава, но съперник изчисти от голлинията.

Ботев (Пд) - Заглебие 0:0

Ботев Пловдив: Стаховяк, Й. Христов, Лучин (46' Спрокел), Бенга (65' Везалов), В. Минев (46' Енрике), Иршак (58' Сърмов), Анисе (58' Вандер), Куртеан (77' Ромарио), Огнянов (77' Ф. Филипов), Доре (58' Цветков), Хамза (65' Луис Педро)