2. Ботев (Пд)
  3. Малките беройци разбиха Ботев и вдигнаха "Чирпанската кама" (СНИМКИ)

Малките беройци разбиха Ботев и вдигнаха "Чирпанската кама" (СНИМКИ)

"Зелените", набор 2001-ва, се разправиха с 5:0 с връстниците си от Пловдив

Тимът на „Берое“, родени 2001 г., безапелационно спечели турнира „Чирпанска кама“, след като се наложи с убедителното 5:0 срещу „Ботев“ (Пловдив) на финала в Чирпан. Възпитаниците на треньора Тодор Станев вкараха всички попадения още през първото полувреме.

„Заралии“ бяха физически по-здрави и спечелиха почти всички единоборства за първа топка. „Канарчетата“ си вкараха автогол още във втората минута на мача. Велин Желязков покачи до 3:0 с попадения в 4-ата и 9-ата минута на срещата. Мартин Маринов увеличи преднината до 4:0 още в 11-ата минута. Велин Желязков оформи своя хеттрик в 23-ата.

„Зелените“ вдигнаха купата без допуснат гол в турнира, след като в предишните два двубоя победиха „Свиленград“ и миналогодишният победител ЦСКА, съответно с 6:0 и 2:0.

Съперникът стигна до финала след две трудни победи. В първия си мач момчетата, водени от Димчо Беляков, победиха с 1:0 „Димитровград“, а точен бе Мартин Петков. Във втората среща „жълто-черните“ победиха драматично с 3:2 „Чирпан“ и по този начин се класираха на финала. Попаденията за пловдивчани бяха реализирани от Теодор Митрев, Филип Колев и Мартин Петков.