2. Бойни спортове
  3. Боксьорка на ЦСКА със злато от държавното

Боксьорка на ЦСКА със злато от държавното

Двама излизат днес в битка за финал

Състезателката на боксов клуб ЦСКА Андрея Михайлова стана републиканска шампионка за девойки до 64 килограма.

На финала тя победи Марина Сивенова с 3:0 съдийски гласа.

С бронзови медали от държавния личен шампионат за младежи и девойки, който се провежда в Русе, пък се окичиха Ева Порумова (кат. до 54 кг) и Люба Атанасова (кат. до 46 кг). Двете отпаднаха на полуфиналите в турнира.

В третия ден на надпреварата армейците постигнаха общо три победи. Никол Андрейковска ще спори за титлата при 60-килограмовите, след като на полуфиналите отстрани Благовеста Георгиева. Финалът е днес, а съперничка на Никол ще бъде Лили Овчарова.

Кристиян Николов достигна до 1/2-финалите в категория до 75 килограма и си осигури минимум бронзов медал от надпреварата, след като победи Герасим Йорданов с 3:0 гласа. На ринга днес нашето момче ще боксира срещу Асен Асенов.

Своите двубои от полуфиналната фаза на турнира днес ще изиграят и Венсан Киркоров и Християн Христов. Киркоров ще срещне Якуб Чинолиев при 60-килограмовите, а в категория +91 килограма Хростов ще премери сили с Ростислав Цвятков.

Треньор на младежите на ЦСКА е Александър Александров, а девойките ни са водени от Ангел Тодоров.