2. Бойни спортове
  3. Контузия извади Даниел Асенов от Купа "Странджа"

Контузия извади Даниел Асенов от Купа "Странджа"

Жените ни стартираха с две победи и три загуби

Даниел Асенов пропуска 69-ото издание на международния боксов турнир “Странджа“, който започна днес в столичната зала "София“. Тайсъна е получил луксация на палеца по време на спаринг, заради което не участва и във WSB сериите за отбора на Френските бойни петли.

Треньорският щаб на националния ни тим е преценил да запази Асенов за предстоящото европейско първенство за мъже и жени до 22 г. в Румъния след месец и затова той бе изваден при днешния жребий.

Така Купа “Странджа“ ще има нов носител при мъжете, след като Тайсъна я вдигна през 2017 г. В неговата категория до 52 кг дебют във вечерната сесия ще направи Тинко Банабаков, който досега боксираше при най-леките.

Турнирът започна с участието на жените. От 5-те наши представителки в първата сесия победи постигнаха Габриела Димитрова и Златислава Чуканова.

В кат. до 51 кг Димитрова спечели с пълното единодушие на съдиите (5:0) срещу норвежката с азиатски корени Вероника Лосвик, след като бе по-активната на ринга, водеше боя, а съперничката й дори получи официално предупреждение за нечиста игра в третия рунд.

Чуканова спечели мача си в категория до 54 кг с 4:1 съдийски гласа срещу Сара Свенсон от Швеция.

Със загуби пък бе белязан дебютът при жените на европейските ни медалистки при девойките Еми-Мари Тодорова и Аслъхан Мехмедова, както и Венелина Поптолева.