2. Бойни спортове
  3. Мария Оряшкова отново стъпи на европейския връх

Мария Оряшкова отново стъпи на европейския връх

Борислав Янков се окичи със сребро

Мария Оряшкова спечели за девети път в кариерата си европейската титла по спортно самбо. Българката триумфира в категория до 80 килограма на шампионата в гръцката столица Атина.

По пътя си до титлата Оряшкова постигна три победи, а на финала надделя над Ирене Леонидзе от Грузия.

България спечели и сребърен медал във втория ден на първенството, след като Борислав Янаков стана втори в категория до 57 кг. Той загуби на финала от грузинеца Вахтанги Чидрашвили след много слабо съдийство.

За Янаков това е трети медал в кариерата от европейско първенство след две бронзови отличия.

Така България до момента има спечелени четири медала от шампионата в Атина, след като в първия ден вчера в бойното самбо Георги Кандов завова сребро в категория до 57 кг, а Михаил Николов - бронз при 74-килограмовите.