2. Бойни спортове
  3. Нов голям успех за българския бокс в Баку

Нов голям успех за българския бокс в Баку

Боксьори на възраст между 17 и 34 години от целия свят се състезават за купата на президента на АИБА в олимпийският спортен комплекс в Баку (Азърбайджан) от вчера до 12 декември. В турнира участват осем отбора: Европа първи и втори отбор, Азия първи и втори отбор, Америка първи и втори отбор, Африка и Океания.

Състезанието включва 11 категории мъже Елит: 48 кг, 51 кг, 54 кг, 57 кг, 60 кг, 64 кг, 69 кг, 75 кг, 81 кг, 91 кг, 91+ кг. В категория до 48 кг българският боксьор Стефан Славчев от отбора на Европа 1 победи в полуфинален мач по точки с 11:3 Луи Магайва от Австралия и си осигури най-малко бронзов медал. На 10.12 той ще играе на полуфинал с Лис Мигел Диас (Америка 1).

17-годишният Стефан Славчев е състезател на БК "Кико" София с личен треньор Кирил Бонев и от два месеца има право да се състезава при мъжете. За златен медал в категорията победителя ще получи 3000 долара, вторият 2000 долара, третият - 1000, а отборът победител ще вземе 50 000 долара.