2. Бойни спортове
  3. ЦСКА с двама републикански шампиони

ЦСКА с двама републикански шампиони

Пантелеев отказа опонента си при 91-килограмовите

Състезателите на Боксов клуб ЦСКА спечелиха 2 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала от Държавния личен шампионат за мъже и жени, който се проведе в Ямбол.

Кирил Русинов и Радослав Пантелеев станаха републикански шампиони. В категория до 60 килограма Русинов победи брата на най-добрия ни боксьор в момента при мъжете Даниел Асенов - Катин с категоричното 3:0 съдийски гласа на финала.

Пантелеев пък отказа противника си Георги Манов в първия рунд в мача за титлата при 91-килограмовите боксьори.

Двете представителки на ЦСКА при жените - Златислава Чуканова и Габриела Гигова, взеха сребърни медали от турнира.

Чуканова отстъпи на Стойка Петрова с 1:2 гласа във финала в категория до 54 килограма, а при 75-килограмовите Гигова допусна поражение с 0:3 гласа от Добромира Георгиева в последния двубой.

Стефан Иванов (кат. до 56 кг), Венсан Киркоров (кат. до 60 кг) и Юлиян Бонзов (кат. до 64 кг) загубиха своите полуфинални мачове и останаха с бронзови медали от републиканското.