2. Бойни спортове
  3. Завърши Държавното първенство по кикбокс

Завърши Държавното първенство по кикбокс

На ринга се качиха общо 22 бойци от СК „Шуменска крепост“

В Стара Загора завърши Държавното първенство по кикбокс в стилове К1 и фул контакт, организирано от Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.

В него в продължение на три дни от 4 до 6 май се определиха шампионите на страната в двете дисциплини във всички възрастови групи. Участие взеха повече от двайсет спортни клубове от цялата страна и близо 200 състезатели.

На ринга се качиха общо 22 бойци от СК „Шуменска крепост“.

Шампиони станаха в стил К-1 Виктор Иванов в категория до 54 кг. при юноши старша и Полина Галинова при жените в тегло до 60 кг. Първенци на фул контакт са Ивайло Неделчев при мъжете в тегло до 81 кг. в клас Б, Румислав Жечев при юноши младша до 57 килограма и Георги Атанасов при юноши младша в дивизия до 63,5 кг.

Вицешампиони са Евгени Ангелов, Никола Николов и Димитър Стоянов в стил К-1, а Мариян Петков, Добромир Петров , Дензо Ебазеров и Димитър Димитров в дисциплината фул контакт.

С бронзови медали останаха Велизар Димов в стил К-1, Денислав Русев, Ивелин Русев, Хасан Алпер, Ара Аразумян, Селим Селим, Йордан Стоянов, Слав Нанов и Венцислав Харизанов.

След изиграването на всички двубои Виктор Иванов от СК Шуменска крепост бе обявен за най-преспективен състезател на Държавното първенство по кикбокс в Стара Загора.