14 златни медала за България от "Акро Къп Бургас" 2024

Състезатели от български клубове завоюваха 7 златни медала от финалите и 7 от комбинациите на баланс и темпо от международния турнир по спортна акробатика "Акро Къп Бургас". В 4-ото издание участваха 489 акробати от 33 клуба, 12 от които български. Тази година турнирът се провежда успоредно със Световната купа по спортна акробатика от календара на ФИГ, която за първи път е в Бургас.

Гриша Колев и Борислав Младенов ("Акро Джъмп" и "Акро Старс") спечелиха финала при мъжките двойки във възрастова група 11 - 16 г. Преди това се окичиха със златото и на баланс, и в темповата комбинация.

Ивайла Николова и Александър Клековин ("Акро Джъмп") спечелиха всички златни медали при смесените двойки в същата възрастова група. Те триумфираха и във финала след победите си на баланс и на темпо.

Жаклин Стоянова и Димана Костадинова ("Нефтохимик") спечелиха сребърни медали във финала при женските двойки във възрастова група 13-19 г. за изпълнението на смесената си комбинация. Предо това те завоюваха златото в темповата комбинация и сребро на баланс.

Европейските шампионки София Христова и Християна Юлиева ("Нефтохимик") спечелиха бронзов медал във финала при женските двойки във възраст 12-18 г. със своята смесена комбинация. Преди това те завоюваха златен медал на баланс и сребърен в темповата комбинация.

В същата възраст Вилиана Костадинова и Кристиан Манолов ("Нефтохимик") спечелиха златен медал на баланс при смесените двойки.

Във възрастовата група от 8 до 14 г.с изявено българско присъствие златни медали от смесената комбинация спечелиха Димана Стоянова и Божидара Карчева ("Акро Джъмп") при женските двойки, Марио Овчаров и Васил Налбантов ("Нефтохимик" и "Черноморец") при мъжките двойки, Михаела Генова и Кристиян Маринов ("Акро Джъмп") при смесените двойки, Наталия Иванова, София Кавръкова и Дария Гаргова ("Черноморец") при женските групи и Иван Тенев, Живко Христов, Митко Адем и Онур Смаил ("Ейнджълс") при мъжките групи.

БЪЛГАРСКИТЕ МЕДАЛИСТИ НА БАЛАНС И В ТЕМПОВАТА КОМБИНАЦИЯ

Възрастова група 13 - 19 години

Женски двойки

Жаклин Стоянова и Димана Костадинова ("Нефтохимик") - злато в темповата комбинация и сребро на баланс

Мъжки групи

Андриян Кирилов, Диян Томо, Андриан Качов и Цветелин Славчев от "Олимп" (Лом) - бронзови медали на баланс и на темпо

Възрастова група 12 - 18 години

София Христова и Християна Юлиева ("Нефтохимик") - златен медал на баланс и сребърен в темповата комбинация.