3. Агуеро вдъхнови Сити за разгромна победа, „гражданите” изхвърлиха К.П.Р. от елита (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентинецът се отличи с хеттрик за крайното 6:0, вратарят Робърт Грийн спаси своите от тотален погром

Манчестър Сити постигна категорична победа над Куинс Парк Рейнджърс в двубой от 36-ия кръг на Висшата лига. „Гражданите” победиха с 6:0 на стадион „Етихад” и по този начин изхвърлиха лондонския отбор от елита в английския футбол. К.П.Р. е на последното място с актив от 27 точки. Това е петото изпадане на отбора - другите са през 1969, 1979, 1996 и 2013 г.

Отборът на мениджъра Мануел Пелегрини напълно надигра своя съперник и дори можеше да се поздрави с още по-категорична победа, силните изяви на вратаря Робърт Грийн обаче не позволиха на това да се случи. С хеттрик се отличи Серхио Агуеро, а по едно попадение добавиха Джеймс Милнър, Александър Коларов и Давид Силва.

Агуеро вече има на сметката си 25 гола във Висшата лига, като стана първият футболист на Сити, който някога е постигал такъв брой попадения в рамките на един сезон.

„Гражданите” са на второто място с актив от 73 точки. Трети е Арсенал, който в понеделник играе срещу Суонзи.

Домакините започнаха агресивно двубоя и до първите 20 минути на срещата „гражданите” владееха топката 66%,  като създадоха не малко грижи на защитата на гостите.

В 3-ата минута Давид Силва навлезе в наказателното поле и майсторски намери нападателя Серхио Агуеро, който шутира, но на пътя на топката застана Ричард Дън. От крака му топката се удар в ръката и Агуеро поиска дузпа, но главният съдия не уважи претенциите му.

60 секунди по-късно аржентинецът избухна в типичния си стил. Агуеро мина като на парад през защитата на К.П.Р., която е една от най-слабите през този сезон, вратарят се опита да се намеси и се засили срещу него, но той елегантно копна и се разписа за 1:0, като това бе 29-ия му гол през този сезон за „гражданите” във всички турнири. Това бе 62-ото попадение, което отборът на Куинс Парк Рейнджърс инкасира през този сезон.

В 15-ата минута Сити проведе поредната си опасна атака и бе много близо да удвои преднината си. Агуеро центрира към Милнър, който обаче не успя да насочи добре топката, след това последва опит на Фернандиньо от близко разстояние, но прати топката над горната греда.

Въпреки неприятното начало, футболистите на К.П.Р. не се отчаяха и търсиха своите шансове. В 20-ата минута Остин засече с глава центриране отляво и със силен удар, не остави шансове на Джо Харт, но голът не бе зачетен, защото футболистът на гостите бе в положение на засада.

Доминацията на Сити продължи. Пред домакините се откри нова златна възможност в 25-ата минута. Силва пусна майсторски към Милнър в наказателното поле, той на свой ред отправи остър пас към Фернандиньо, който обаче не успя да уцели топката.

В 31-ата минута преднината на Манчестър Сити стана 2:0. Александър Коларов изпълни неспасяемо пряк свободен удар. Той прехвърли стената и прати топката в далечния ъгъл на вратаря.

В 38-ата минута стана най-чистата ситуация за гостите от Лондон за целия мач. Лерой Фер бе изведен в наказателното поле и отправи удар и топката се отби от горната греда. В опита си за добавка Боби Замора обаче не сполучи – той стреля с глава, но Харт спаси.

През второто полувреме отборът на Сити не намали темпото и продължи да господства на терена. В 50-ата минута Агуеро взе топката в средата на терена, пробяга разстоянието до наказателното поле, като до него имаше защитник, който обаче нищо не успя да направи, и с техничен удар преодоля вратаря за трети пъти.

Малко след това  Лампард изведе по страхотен начин Давид Силва в наказателното поле, испанският национал се озова сам срещу Робърт Грийн и отправи техничен удар по земя, но стражът демонстрира завиден рефлекс и предотврати четвърто попадение. Около минута след това отново Грийн се намеси решително и изби коварно изпълнен пряк свободен удар от Коларов.

В 64-ата минута Серхио Агуеро оформи своя хеттрик. Аржентинският национал бе точен от дузпа, дадена за нарушение срещу Силва – той шутира силно в десния ъгъл на вратаря, който се хвърли вляво.

Головата фиеста за Сити продължи. В 70-ата минута Топката бе центрирана от ъглов удар, там Бони отклони с глава към Агуеро, който веднага намери Милнър и английският национал от около 1-2 метра не сгреши. В заключителните минути на двубоя Бони отправи топовен удар от разстояние, но топката се отби от лявата греда.

Крайното 6:0 бе оформено от Давид Силва в 87-ата минута. От получи топката в наказателното поле, финтира защитник, след това и вратаря и прати кълбото в опразнената врата. Джоуи Бартън направи отчаян опит да я избие.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост