Антони Иванов с гол за Динамо при разгром над Академика (ВИДЕО)

Цветков започна титуляр за гостите, Гогов се появи от пейката

Българският халф Антони Иванов се разписа за Динамо Букурещ при убедителната победа с 5:1 над Академика Клинчени, където играят българите Александър Цветков и Владимир Гогов.

Иванов и Цветков започнаха като титуляри за отборите си, докато Гогов остана на пейката.

Гостите от Академика Клинчени останаха с човек по-малко още в 37-ата минута, когато Агрон Руфати бе изгонен с директен червен картон.

Всичките шест попадения в мача паднаха през втората част. В 55-ата минута Мирко Ивановски откри резултата, а три минути по-късно Иванов удвои преднината на домакините. Влад Морар реализира още две попадения между 76-ата и 78-ата минути, за да покачи на 4:0. Четири минути преди края на редовното време румънецът оформи хеттрика си за 5:0. Почетното попадение за Академика падна в 88-ата минута, а негов автор бе Роберт Жердеа.