3. Арсенал надигра Сити, но даде жертва (ВИДЕО)

Арсенал надигра Сити, но даде жертва (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха последната си контрола преди старта на Висшата лига

Арсенал изоставаше, но обърна през второто полувреме и победи Манчестър Сити с 3:2 в Гьотеборг. Контролата бе последна за двата отбора преди старта на сезона във Висшата лига.

Серхио Агуеро откри за „гражданите” в първия половин час, но Алекс Ивоби, Тио Уолкът и Чуба Акпом бяха точни за „топчиите” през второто полувреме преди Келечи Ихеаначо да вкара утешителното попадение за Сити, с което оформи крайното 2:3.

Защитникът на Арсенал Габриел Паулища беше изнесен на носилка с превързан ляв крак.

И Арсен Венгер, и Пеп Гуардиола използваха силни състави. Алексис Санчес удари греда от свободен удар, докато Хесус Навас беше много близо за Сити на другия фронт, като принуди Петер Чех да прави силно спасяване.

Арсенал среща Ливърпул в първия кръг на Висшата лига на „Емирейтс” следващата неделя.

Сити е домакин на Съндърланд в събота, като Пеп Гуардиола ще търси първа победа в официален мач.

Арсенал – Манчестър Сити 3:2
0:1    Агуеро 30
1:1    Айоби 50
2:1    Уолкот 73
3:1    Акпом 85
3:2    Ихеаначо 87

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи