3. Арсенал записа исторически успех над Сити, оставяйки „гражданите” на 5 точки зад Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Санти Касорла бе звездата за „артилеристите” с гол и асистенция

Арсенал спечели дербито на 22-рия кръг във Висшата лига, след като се наложи с 2:0 над Манчестър Сити на „Етихад”. Това е първа победа като гост за „артилеристите” над действащ шампион на Англия от 2002 година, когато победи Манчестър Юнайтед с 1:0 на „Олд Трафорд”.

С успеха си тимът на Арсен Венгер се завърна на петата позиция и отново е само на точка зад четвъртия Манчестър Юнайтед. Сити пък остава на пет точки зад лидера Челси, а след 13 дни „гражданите” ще трябва да гостуват на „Стамфорд Бридж”.

Санти Касорла се превърна в герой за „топчиите”, като отбеляза първия гол, разписвайки се от дузпа в 23-тата минута, а в 67-ата подаде на Оливие Жиру, който оформи крайното 2:0.

В 23-тата минута Арсенал получи възможност да изпълнява 11-метров наказателен удар, след като Монреал се просна в наказателното поле на Сити и Майк Дийн се хвана на симулацията му. Санти Касорла не сбърка и превърна дузпата в гол.

„Гражданите” не успяха да създадат нищо по-интересно пред вратата на Оспина до края на полувремето, а втората част започна с нов натиск на Арсенал. Рамзи имаше шанс да удвои аванса на гостите, но ударът му премина над напречната греда.

Франк Лампард и Стеван Йоветич се появиха за Сити, но Арсенал вкара втори гол и уби интригата в дербито. След центриране на Санти Касорла от свободен удар, Жиру се измъкна от отбраната на „гражданите” и с глава остави Джо Харт безпомощен.

След втория гол на „топчиите” Мануел Пелегрини заигра с трима нападатели, вкарвайки в игра и Един Джеко. Босненецът имаше един-единствен шанс пред противниковата врата, но от малък ъгъл прати топката право в ръцете на Оспина.

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост