Аугсбург и Кьолн взеха по точка в Бундеслигата

След равенство 1:1

Аугсбург и Кьолн си разделиха по една точка след равенство 1:1 в мач от 27-ия кръг на германското първенство по футбол.

Аугсбург вкара първия гол в 18-ата минута, след като топката попадна в краката на Арне Майер след няколко комбинации с едно докосване. Той пък я изпрати в мрежата на гостите с неспасяем удар.

Кьолн обаче отговори бързо, след като Дейви Зелке завърши контраатака в 33-ата минута с гол за 1:1.

Домакините бяха близо до второ попадение само три минути по-късно, когато Кристиян Якич засече центриране от ъглов удар, но вратарят Марвин Швабе изби топката.

Аугсбург бе по-добрият отбор през второто полувреме, но Кьолн бе най-близо до гол.

В 65-ата минута Ян Тилман стреля опасно към вратата на домакините, но топката рикошира в тялото на защитник и мина покрай страничната греда.

Така Аугсбург се изкачи на седмо място в класирането на Бундеслигата, а Кьолн остава предпоследен с точка зад позицията за плейоф.