БАРСА НА КОЛЕНЕ! Виляреал победи с 5:3 (ВИДЕО)

„Жълтата подводница“ спечели с голове след 99-ата минута

Барселона загуби по възможно най-драматичния начин домакинството си на Виляреал от XXII кръг на испанската футболна Ла Лига.

Каталунците паднаха вкъщи с 3:5 в среща, предложила освен 8-те попадения, две отменени такива, 2 обрата и 2 попадения след 99-ата минута, донесли успеха на „Жълтата подводница“.

Това е втори пореден леден душ за каталунците, които в сряда отпаднаха от Купата на краля след продължения и загуба с 2:4 от Атлетик в Билбао.

Така те вече са на цели 10 точки от лидера Реал (Мадрид) в класирането, докато Виляреал събра 23 и се отдалечи на 8 от опасната зона.

Още в третата минута Алехандро Баена прати топката в мрежата на Иняки Пеня, но имаше вдигнат флаг за засада.

В 22-ата минута нов гол на Виляреал бе отменен, след като Жерард Морено проби и стреля към близкия десен ъгъл, но негов съотборник, който влияеше на играта, бе в засада.

В крайна сметка гостите поведоха в 41-вата минута на срещата, когато Жерард Морено с прецизен шут не остави шансове на Пеня – 0:1.

В 54-ата минута Илиас Ахомаш остана очи в очи с Пеня, преодоля го и на празна врата покачи в полза на гостите.

Час игра след началото Барселона върна едно попадение. Роберт Левандовски намери Илкай Гюндоган, който с шут от границата на наказателното поле намали на 1:2.

В средата на втората част Барса изравни. Гюндоган свали топката, стигна се до разбъркване, а Педри се озова на точното място в точното време, за да изстреля топката в мрежата за 2:2.

В 71-вата минута Барселона направи пълен обрат, след като Ерик Баи не се справи с изчистването на топката и си отбеляза злощастен автогол – 3:2.

Виляреал изравни за 3:3 в 84-а минута с попадение на Гонсало Гедеш, негово първо с екипа на "жълтите".

В последната минута реферът отсъди дузпа за Барселона за игра с ръка в  наказателното поле, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, отмени решението си и прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Барселона продължи да натиска в търсене на победен гол, но забрави за играта в защита и при една контраатака норвежецът Александър Сьорлот навлезе в наказателното поле и прати топката в мрежата за 4:3 в полза на Виляреал.

В последните секунди комична поредица от грешки в защитата на Барса позволи на Хосе Луис Моралес да вкара пети гол за Виляреал и да сложи точка на спора.

БАРСЕЛОНА - ВИЛЯРЕАЛ 5:3
0:1 Жерар Морено (42)
0:2 Илайш Акхомач (54)
1:2 Илкай Гюндоган (59)
2:2 Педри (68)
3:2 Ерик Бай (70, авт.)
3:3 Гонсало Гедеш (85)