3. Барса взе своето от опашкаря Гранада с мисъл за Манчестър Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барса взе своето от опашкаря Гранада с мисъл за Манчестър Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси, Суарес и Наймар нямаха ден, Рафиня с атрактивно изпълнение за единствения гол, Реал остава лидер с две точки аванс

Барселона записа трети пореден успех в Примера, след като надделя с минималното 1:0 над последния в класирането Гранада.

Каталунците не убедиха с играта си на „Ноу Камп”, но все пак спечелиха мача от десетия кръг и останаха на точка от лидера Реал Мадрид.

Домакините сякаш мислеха повече за предстоящата във вторник визита на Манчестър Сити в Шампионската лига, а страховитото трио в нападение – Меси, Суарес и Неймар - не успя да сътвори почти нищо запомнящо се.

Победното попадение в една от малкото скучни вечери на „Ноу Камп” отбеляза Рафиня Алкантара в началото на второто полувреме.

Гостите започнаха мача със смели атаки по фланговете и Марк-Андер тер Щеген трябваше да се намесва още в началото. После Барса пое инициативата и пропуски направиха Серхи Роберто, Иван Ракитич и Луис Суарес.

Първото полувреме приключи без попадения, а в началото на второто Рафиня отбеляза красив гол.

В 48-ата минута той първоначално не успя да стреля добре, но топката попадна у Неймар, който я прати в гредата. След рикошета Рафиня завърши с атрактивна задна ножица и така донесе трите точки на своите.

С тях каталунците събраха 22 точки и са втори в класирането след десет кръга. Хората на Луис Енрике имат с точка повече от Севиля и Атлетико Мадрид, докато лидерът Реал е с 24.