3. Челси взе своето от „Вила Парк” и дръпна на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси взе своето от „Вила Парк” и дръпна на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лондончани надвиха Астън Вила с 2:1, за да поведат със 7 т. пред Манчестър Сити

Челси постигна важна победа с 2:1 при визитата си на Астън Вила от XXIV кръг на английската Висша лига.

Лидерите в подреждането бяха лишени от услугите на наказания си голмайстор Диего Коща, както и на контузените нови попълнения Франсеск Фабрегас и Фелипе Луиш, но въпреки това стигнаха до успеха на „Вила Парк”.

Срещата започна отлично за гостите, които поведоха още в осмата минута. Тогава Оскар проби отдясно и върна към Вилиан, а той изведе Еден Азар на изгодна позиция и белгиецът не сгреши – 1:0.

В 23-ата минута отново Оскар се прояви. Бразилецът стреля опасно, но Брад Гузан спаси, а малко след това Кейхил игра с глава и топката срещна ръката на Али Сисоко, но дузпа не последва, въпреки бурните протести на „сините”.

Последваха удари на Азар и Рамиреш, които обаче не попаднаха в целта и така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Челси.

Малко след нея домакините най-после имаха повод за радост. Те не бяха отбелязвали гол от точно 10 часа и 59 минути игра, когато Хил центрира към Окоре и датският бранител изравни с глава – 1:1.

Веднага след попадението публиката на бирмингамци запя „ние вкарваме, когато си поискаме”, а гостите се втурнаха в атака.

Последва силен удар на Вилиан, който премина на сантиметри от вратата на безпомощния Брат Гузан.

Така се стигна до 66-ата минута и героят Окоре се превърна в грешник. Защитникът бе паднал на земята и подари топката на Сесар Аспиликуета, а той от своя страна изведе Бране Иванович и сърбинът с мощен шут възстанови преднината на лондончани – 2:1.

След като отново стигнаха до аванс, момчетата на Жозе Моуриньо безпроблемно го запазиха до края на срещата и взеха трите точки.

Благодарение на тях лондончани вече имат 56 и водят със 7 точки пред втория Манчестър Сити. Астън Вила остава с 22 точки от 24 кръга.

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)