Дебютен гол донесе успех на Юве във Флоренция (ВИДЕО)

Фабио Мирети вкара единственото попадение срещу Фиорентина

Ювентус победи Фиорентина за втори пореден път с 1:0.

„Бианконерите“ спечелиха един от най-чаканите двубои от XI кръг на италианската Серия А с гол на Фабио Мирети още в 10-ата минута.

За 20-годишния италиански национал попадението е дебютно в Калчото, а с успеха Юве събра 26 точки и заема 2-ото място във временното класиране.

Торинци имат 26 точки, с 2 по-малко от лидера Интер, докато Фиорентина остана със 17 в своя актив като вече е в серия от 3 загуби на нула.

Срещата на "Артемио Франки" бе под въпрос до последно заради тежките метеорологични условия във Флоренция през последните часове, но въпреки искането на градския кмет, все пак се проведе.

Единственото попадение падна в 10-ата минута, когато Филип Костич се възползва от грешка на Паризи на фланга и намери непокрития в наказателното поле Мирети, който изпревари Лукас Мартинес и вкара за 1:0.

Домакините можеха бързо да отговорят, но Белтран бе блокиран с тяло от Даниеле Ругани. Последва натиск на Фио, който доведе до нова опасност пред вратата на Юве. В 29-ата минута Нико Гонсалес стреля от въздуха в долния десен ъгъл и на Шчесни му се наложи да показва рефлекса си.

Сетне Кристиан Куаме си освободи място за изстрел и шутира, като с щастлив за него и "виолетовите" рикошет топката можеше да попадне във вратата на гостите.

Точно преди почивката Шчесни отчете още едно добро спасяване, дошло след тежък изстрел на капитана на домакините Кристиано Бираги. Левият краен бранител имаше още един шанс да изравни в добавеното време на първата част, когато сантиметри го разделиха от гола.

Второто полувреме стартира с домакински натиск, но първият точен удар бе за гостите. Киеза стреля мощно, ала точно в центъра на вратата, където бе Терачано. Фиорентина продължи да натиска и с пропуск се отчете Роландо Мандрагора почти веднага след удара на Киеза.

Влезлият от пейката Джакомо Бонавентура и прегрешилият за гола Фабиано Паризи също опитаха късмета си и не сполучиха в търсенето на изравнителен гол. Куаме тества реакциите на Шчесни с далечен шут, но полякът внимаваше.

Десетина минути преди края само блестяща намеса на Даниеле Ругани спаси от гол Юве. Зад италианеца дебнеше Мбала Нзола, готов да стреля във вратата от 3-4 метра.

До края Фиорентина не можа да изравни, макар да опит, така че трябваше да се примири с 3-а последователна загуба.