3. Два гола в продълженията класираха Манчестър Сити на 1/4-финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Нюкасъл имаше предимство, но не вкара в редовните 90 минути и после загуби с 0:2

Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 след продължения на "Сейнт Джеймсис Парк" и се калсира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата в Англия. Негредо и Джеко вкараха за "гражданите" в първите допълнителни 15 минути след бледи редовни 90, в които "свраките" изпуснаха победата.

Алан Пардю направи 5 промени от загубата през уикенда от Съндърланд. Амеоби, Янга-Мбива, Айдара, Анита и Папис Сисе също започнаха от първата минута.

Мануел Пелегрини беше още по-радикален и смени цели 10 човека, включително и Джо Харт, който бе отстъпил мястото си на вратата на Костел Пантилимон.

Сити бе спечелил последните си 8 мача срещу „свраките”, а Нюкасъл нямаше успех срещу „небесносините” от септември 2005 година. В първия кръг от Висшата лига „гражданите” пак биха с разгромното 4:0 на „Етихад”.

Амеоби стреля и Сисе опита да отклони към врата, но малко не му стигна. Стеван Йоветич се контузи много рано и още в 10-ата минута бе заменен от Алваро Негредо.

Положенията пред двете врати хич не бяха много, а агресивността и скоростта в играта на Сити липсваха.

След половин час удар на Сисоко бе блокиран, а при добавката Пантилимон спаси нисък диагонален удар на Амеоби.

В 32-ата минута удар на Сисе с глава беше блокиран, топката се върна в сенегалеца, който прати успоредно на голлинията и там Амеоби от няколко метра засече в мрежата. Голът обаче беше правилно отменен за засада на Шола Амеоби.

Боята спря удар на Гуфран след центриране на Сисе, а Върнан Анита стреля ужасно при повторния опит – аут.

До почивката Нюкасъл напълно доминираше, но не стигна до гол, а за 45 минути Манчестър Сити имаше само един точен удар в очертанията на вратата, пазена от Тим Крул.

Само във владеенето на топката Сити имаше предимство, но то не водеше до опасности.

И след почивката мачът не живна осезаемо. Крул спаси удар на Навас, а Пантилимон се справи с опит на Анита отдалеч.

Хесус Навас открадна от вратаря Крул в 63-ата минута, но Милнър не можа да нацели празната врата от границата на наказателното поле вдясно. Джеко изпревари прекия си пазач при центриране на Навас, но с глава стреля неточно.

Босненецът технично чукна за Негредо, но той направи ненужно докосване и от малък ъгъл спечели само корнер.

Редовните 90 минути плюс добавените 4 не стигнаха на двата отбора да намерят път към противниковата врата и леко отегчените зрители на

„Сейнт Джеймсис Парк” изгледаха две продължения по 15 минути, които не им донесоха нищо хубаво. Нищо хубаво, защото още в първия четвърт час Сити реши мача в своя полза.

Но първо „свраките” изпуснаха най-чистия си шанс в мача. Бен Арфа изведе Папис Сисе сам срещу вратаря, но таранът стреля право в тялото на Пантилимон от много близо.

В 99-ата минута домакините бяха наказани. Давид Силва разтегли за Джеко на фланга, той пусна за Негредо в наказателното поле и испанецът се разписа под Тим Крул за 1:0.

Последната минута на първото продължение донесе нов гол за „гражданите”. Милнър направи двойно със Силва, а после даде отличен пас в коридор за Джеко, който заобиколи Крул и на празна врата удвои – 2:0.

Милнър бе неточен вече през вторите 15 минути, а Лескът на два пъти изчисти пред своята врата и не позволи на домакините да върнат интригата.

Давид Силва прати изстрел покрай целта, но Манчестър Сити се поздрави с успеха и продължава напред.
Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични