3. Джеко донесе трофей на Сити и изпорти дузпа (ВИДЕО)

Джеко донесе трофей на Сити и изпорти дузпа (ВИДЕО)

Хубав гол на босненеца, много дъжд, пропусната дузпа и предсезонен трофей за "гражданите" в Хонконг

Манчестър Сити спечели трофея от тазгодишното издание на предсезонния турнир „Barclays Asia Trophy”  след минимална победа с 1:0 на финала срещу Съндърланд. Един Джеко вкара победния гол с красиво воле в началото на мача, а през втората част комично би дузпа в облаците, но това не се оказа фатално.

В 10-ата минута Сити вкара гола на победата с първата си опасна атака. Бърза атака принуди Уес Браун да чисти с глава, Джеко овладя на гърди пред наказателното поле и от воле много силно насочи точно в десния ъгъл за 1:0.

В средата на първата част дъждът над Хонконг много се усили и това попречи на двата отбора да покажат какво могат.

След почивката играта на нерви продължи и в 65-ата минута Сити получи малко лековата дузпа. Новото попълнение на „гражданите” принуди играч на „черните котки” да играе с ръка и съдията Антъни Тейлър посочи бялата точка. Един Джеко застана зад топката, но вместо да вкара прати в облаците и предизвика усмивки по трибуните.

До края Крейг Гарднър изби удар на Хесус Навас от голлинията, а Пантилимон спаси шут на Ларсон от пряк свободен удар, за да запази победата за тима на Мануел Пелегрини.

Така след два минимални успеха в Хонконг Манчестър Сити спечели трофея „Barclays Asia Trophy” за втори път в своята история.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи