3. Фернандо Торес си върна стария блясък, Челси открадна 2:1 над Манчестър Сити в края (ВИДЕО)

"Стамфорд Бридж" ликува след фрапанта грешка в защитата на "гражданите", Хлапето с гол и асистенция

Челси победи Манчестър Сити с 2:1 в голямото дерби от 9-ия кръг на Висшата лига Въпреки един непростим пропуск, Фернандо Торес заблестя със стария си блясък и се отчете с победен гол и асистенция.

Победата на "Стамфорд Бридж" изведе Челси до втора позиция с 20 точки, колкото има и Ливърпул, а лидерът Арсенал има 22. Манчестър Сити е шести с 16. Това бе шеста загуба за Мануел Пелегрини от 8 сблъсъка срещу Специалния.

Преди началния съдийски сигнал мнозина специалисти определяха битката като пряк сблъсък за титлата, въпреки че Челси и Манчестър Сити в момента изостават от лидера Арсенал.

Жозе Моуриньо бе доволен от карето в атака, което победи Шалке през седмицата, и отново заложи на Торес като централен нападател и Оскар, Азар и Шюрле зад него. Мата, заедно с новите попълнения Вилиян и Ето’о останаха на пейката.

Мануел Пелегрини потърси сигурността и в предни позиции започна Агуеро, като Негредо и Джеко останаха резерви, а Яя Туре играеше в по-предни позиции, защото Фернандиньо и Гарсия бяха пред защитата.

В началните минути двубоят вървеше предпазливо и без сериозни заплахи за двамата вратари.

Сабалета си изкара жълт картон след две влизания в краката на Азар и Торес, а все по-уверената игра на Хлапето в предни позиции даде импулс на Челси, който напълно доминираше от 25-ата минута до почивката.

Торес обаче направи един от марковите си непростими пропуски в 28-ата минута. Той получи пас зад защитата при съмнително положение за засада, флагът не бе вдигнат, но от 5-6 метра сам срещу Джо Харт той стреля над вратата.

Торес се реваншира за пропуска в 33-ата минута и сам изработи първия гол. Испанецът надбяга Клиши на фланга, стигна почти до аутлинията и пусна успоредно за Шюрле, който от непосредствена близост само подложи крак и прати в мрежата – 1:0.

Последва нова комбинация между Торес и Шюрле, но Джо Харт скъси ъгъла и спаси удара на германеца.

В 36-ата минута Хлапето показа отиграване от най-добрите си дни. Торес получи отляво, финтира и с много техничен параболичен удар тресна напречната греда на безпомощния Джо Харт.

Сити тества Чех с удар на Агуеро, който бе спасен. В края на полувремето Тери и Туре не бяха точни с глава, а котдивоарецът сложи точка на първата част с много мощен удар, минал над гредата.

Втората част започна шокиращо за домакините и Сити изравни с брилянтен гол на Серхио Агуеро. Кун се измъкна зад защитата след пас на Насри и без да се бави с левия крак препарира Чех с перфектен шут в горния ляв ъгъл за 1:1 в 49-ата минута.

Еден Азар се опита да спечели дузпа в 55-ата минута, но въпреки че имаше контакт със Сабалета, белгиецът падна прекалено театрално и Хауърд Уеб замълча.

Торес стреля право в ръцете на Харт след пряк свободен удар на Лампард, а Чех спаси също в идентична ситуация пред другата врата.
Моуриньо направи двойна смяна и освежи средата на терена с Микел и Вилиян, които заеха местата на Лампард и Шюрле.

Напрежението се покачваше, а двата отбора търсеха победата и не бяха доволни от точката.

Пелегрини пусна в игра Хесус Навас 20 минути преди края, а после и Коларов.

Мачът вървеше към реми, но фрапантна грешка в защитата на Сити позволи на Фернандо Торес да ознаменува отличната си игра с победен гол.

Дълъг пас за Торес накара Джо Харт да излезе напред, но Настасич с глава прехвърли своя вратар и остави Торес на празна врата, а Хлапето не сбърка за 2:1 и хвърли трибуните в екстаз. Така той завърши чудесната за себе си седмица, в която вкара и два гола на Шалке.

След победния гол Моуриньо бурзо изрази радостта си и попадна в прегръдките на феновете на „Стамфорд Бридж”, които еуфорично изпратих отбора си с овации и песни след победата.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични